"Славия" се доближи до първата шестица с победа над "Черно море"

Славия" затвърди отличната си домакинска форма с победа срещу "Черно море" с 2:0. Попадения на Иван Минчев в последната минута на първото полувреме и Галин Иванов в заключителните минути донесоха успеха на столичани в първия мач от 18-ия кръг на Първа лига.

Навръх 68-ия рожден ден на своя президент Венцислав Стефанов "Славия" записа четвърта поредна победа като домакин. Белите събраха 23 точки след шестия си успех в шампионата и се доближиха на три точки от първата шестица.

Тимът на Златомир Загорчич заема осмата позиция, като изостава с една точка от "Черно море". Варненци остават седми след третата си загуба в последните четири мача.

"Верея" е шести с 26 точки, а "Ботев" - пети с 2. В четвъртък "Верея" посреща шампиона "Лудогорец", а днес от 17.30 ч. "Ботев" е домакин на другия отбор от Стара Загора - "Берое", който е четвърти с 30 точки.

Двубоят на стадион "Славия" започна с равностойна игра, а първото добро положение се откри пред гостите в 13-ата минута. Мариан Огнянов достави отлично центриране към далечната греда за Антон Огнянов. Крилото на "Черно море" обаче отправи много неточен удар с глава от добра позиция.

В 20-ата минута "Славия" пропусна чудесен шанс да поведе. Минчев центрира от свободен удар, а топката стигна до Калоян Кръстев. Нападателят на белите обаче се размина с топката на три метра от голлинията и тя премина над вратата.

В 45-ата минута домакините все пак поведоха. Защитата на "Черно море" не успя да изчисти добре топката след пробив и центриране отляво на Омар Абуд. Стефан Велев я продължи с едно докосване към Минчев. Той без никакво забавяне отправи страхотен изстрел с външен фалц с левия крак от границата на наказателното поле и прати топката в горния десен ъгъл на Емил Михайлов.

Десет минути след почивката "Черно море" беше близо до изравнително попадение. Антониос Стерякис обаче направи прекрасно спасяване с една ръка след чудесен далечен изстрел на Атанас Зехиров. Това се оказа и последният шанс, който се откри пред гостите.

"Славия" контролираше мача и много по-настоятелно търсеше второто попадение, докато "Черно море" не успяваше да създаде нищо смислено в атака. Кръстев и Славчо Шоколаров пропуснаха отлични възможности да удвоят аванса на домакините.

Това все пак направи Галин Иванов в 83-ата минута. Той изведе Велев вдясно от вратата. Последният опита да върне топката към точката на дузпата. Защитник на гостите успя да пресече подаването. Топката обаче стигна до Иванов, който си я нагласи на левия крак и с мощен шут не остави шансове на Михайлов.