"Селта" шокира "Барселона" и открадна точка на "Камп ноу"

Лидерът в Ла Лига "Барселона" допусна втора поредна грешка в шампионата, завършвайки наравно 2:2 със "Селта" у дома. След равенството с "Валенсия" преди седмица, сега каталунците отново не спечелиха, но за първи път изпуснаха точки на своя "Камп ноу". Дотук футболистите на Ернесто Валверде имаха шест победи от шест мача.

Гостите от Виго, които в предишните си две визити в Каталуня бяха получили общо 11 гола, този път показаха, че не са много лесен противник. Яго Аспас помогна за точката за галисийци, след като вкара първия и подаде за втория гол на гостите. Звездата на "Селта" обича да вкарва на "Барселона", след като това беше неговия четвърти гол в последните четири двубоя с каталунците. Аспас се разписа три пъти на "Балайдос" и веднъж на "Камп ноу".

Водени от бившия асистент на Луис Енрике на "Камп ноу" Хуан Карлос Унсуе, галисийците предложиха много приятна за окото игра. Футболистите на "Селта" бяха агресивни в дефанзивен план и много опасни в атака.

Още в началните секунди на двубоя гостите от Виго останаха без централния защитник Серхио Гомес, който се контузи. Бранителят беше дръпнат от Луис Суарес и извади рамото си. Това реално не попречи на "Селта" и в 20-ата минута гостите изненадващо поведоха в резултата.

В основата на попадението беше Яго Аспас, който напредна отдясно и намери Макси Гомес в наказателното поле, но Марк-Андре тер Стеген направи ефектно спасяване с крака. Все пак топката стигна до Аспас и той без проблем откри – 0:1.

Радостта на тима от Виго продължи много кратко и само две минути по-късно "Барселона" изравни. Каталунците направиха атака на много висока скорост, комбинация между Луис Суарес и Паулиньо изведе Меси на стрелкова позиция и аржентинецът не сгреши, пращайки топката под плонжа на вратаря Бланко.

За Меси това беше участие в осмо попадение срещу "Селта" за последните три мача с този съперник на "Камп Ноу" (четири гола и четири асистенции).

Меси се радва на изравнителния си гол за 1:1.

Малко по-късно нов гол на Меси беше отменен заради засада, която беше грешно отсъдена. Ситуацията се разви бързо, но повторенията показаха, че звездата на "Барселона" е покрит от отбраната на гостите. Въпреки това за втора поредна седмица, както и в срещата с "Валенсия", гол на аржентинеца не беше признат.

През втората част "Барселона" повиши още малко притежанието на топката и буквално набута "Селта" в собствената му половина. Каталунците имаха няколко добри шанса, при един от които Паулиньо можеше да вкара гол.

Все пак в 62-ата минута каталунците поведоха чрез Луис Суарес. Уругваецът засече от няколко метра остро подаване на Жорди Алба. За 11-и път през сезона левият защитник на каталунците подаде за гол на Суарес, като двамата показаха, че се разбират отлично на терена.

Въпреки, че поведоха в резултата и изглеждаха в контрол над събитията на терена футболистите на Ернесто Валверде допуснаха и сериозни неточности в отбрана. В 70-ата минута немислимото се случи и галисийците вкараха втори гол.

По десния фланг Аспас напредна, а опитващият се да го спре Юмтити се контузи, нападателят подмина и Жорди Алба, след това намери Макси Гомес около вратарското поле и стрелецът с №7 изравни – 2:2.

Яго Аспас беше в основата на добрия резултат за "Селта".

До края на мача "Барселона" имаше добри шансове да стигне до победата, но със сериозни пропуски се отчетоха Меси, Паулиньо и резервата Пако Алкасер.

Авансът на каталунците може да бъде съкратен само на две точки, след като утре "Валенсия" гостува на "Хетафе". "Реал" (Мадрид) и "Атлетико", които са на девет точки зад "Барселона", играят съответно с "Атлетик" (Билбао) и "Реал" (Сосиедад).