"Славия" вкара три гола, но загуби от "Етър"

Футболистите на "Славия" отбелязаха три гола при гостуването на "Етър" във Велико Търново, но загубиха с 1:2. Столичани поведоха рано с попадение на Калоян Кръстев, но допуснаха обрат през второто полувреме след автоголове на Абуд Омар и вратаря Антонис Стерякис.

"Етър" сложи край на серия от три поредни загуби и записа четвърта победа през сезона. Виолетовите събраха 18 точки, които им отреждат 12-ата позиция. Те имат аванс от четири точки пред заемащия предпоследното място "Дунав" и 14 пред последния "Витоша" (Бистрица).

Тимът на Станислав Генчев се доближи на точка от "Пирин", на три от "Септември" и "Локомотив" (Пловдив) и на пет от "Славия". Белите остават осми след пропуснатия шанс да се доближат до първата шестица. Седем кръга преди края на редовния сезон те изостават с шест точки от "Верея" и "Ботев", които затварят топ 6.

"Eтър" започна по-добре мача на стадион "Ивайло" и можеше да поведе още в 4-ата минута. Ерик Почански напредна по левия фланг и центрира към близката греда, където Самб Бадара засече топката. Стерякис обаче реагира бързо и изби в корнер.

В 13-ата минута "Славия" откри резултата след корнер. Иван Минчев центрира на първа греда, а Калоян Кръстев изпревари бранители и отлично насочи топката с глава в далечния ъгъл.

Последваха по-спокойни минути, в които не се случи нищо интересно пред двете врати. Едва в последните пет минути на полувремето играта се раздвижи с няколко опасности в половината на "Етър".

В 40-ата минута Абуд отправи силен шут от много голяма дистанция. Христо Иванов първоначално не успя да улови топката, но след това стигна пръв до нея, за да изпревари намиращия се пред него Кръстев.

В 44-ата минута "Славия" организира бърза контраатака. Кръстев проби отляво и стигна до вратарското поле. Точно преди да нанесе удар обаче, топката му беше избита с шпагат от Иван Скерлев.

В последните секунди на първото полувреме столичани имаха страхотна възможност да удвоят аванса си. След отлична атака, преминала през Абуд Омар и Галин Иванов, топката стигна до Минчев. Той обаче отправи изключително неточен удар от точката за дузпа.

"Етър" излезе с променено лице през второто полувреме. В първите минути след почивката Иван Стоянов пропусна две добри възможности да изравни. В 58-ата минута усилията на домакините все пак бяха възнаградени. Почански и Стоянов направиха хубаво двойно подаване, а последният центрира успоредно на голлинията. В опита си да изчисти топката Омар я прати в собствената си врата.

Седем минути по-късно виолетовите бяха много близо до втори гол, но Стерякис направи чудесно спасяване след удар с глава на Яни Пехливанов. Три минути по-късно гостите имаха отлична възможност да поведат за втори път, но Кръстев направи сериозен пропуск.

В 74-ата минута груба грешка на Сериякис доведе до второ попадение за "Етър". 18-годишният страж подцени центриране от корнер на Чавдар Ивайлов и боксира топката във вратата си.

"Славия" можеше да изравни само минути по-късно, но късметът обърна гръб на столичани. В рамките на две секунди гредите два пъти спасиха домакините. Удар на Стефан Велев се отби в страничния стълб, а при добавката мощен изстрел на Бадара срещна напречната греда.