Хеттрик на Перишич изкачи "Интер" на върха в Италия

Иван Перишич

Интер" се възползва от загубата на "Наполи" срещу "Ювентус" и излезе начело в италианската Серия А. Тимът на Лучано Спалети постигна убедителна победа с 5:0 срещу "Киево" и стъпи на върха за пръв път от първия кръг на сезона.

Иван Перишич отбеляза хеттрик за днешния разгром на "Джузепе Меаца". Мауро Икарди вкара дежурното си попадение и излезе еднолично начело при голмайсторите. Централният защитник Милан Шкриняр също успя да се разпише.

"Интер" събра 39 точки след 12-ата си победа в 15 мача. "Нерадзурите", които са единственият отбор без загуба от началото на сезона, имат една точка аванс пред "Наполи" и две пред "Ювентус". "Рома" е четвърти с 34 точки, но и мач по-малко.

Освен със страхотни изяви в защита привлеченият от "Фиорентина" Милан Шкриняр впечатлява и с уменията си да бележи

"Интер" имаше нужда от 23 минути, за да пробие защитата на "Киево". Давиде Сантон проби отляво и опита центриране, което обаче се превърна в удар. Вратарят Стефано Сорентино изби лошо топката и тя попадна на крака на Перишич. Хърватинът стреля от въздуха без забавяне. Сорентино отново не се намеси добре и позволи топката да мине през ръцете му.

В 38-ата минута "нерадзурите" удвоиха аванса си. Икарди беше изведе зад защитата от Марцело Брозович, напредна до вратарското поле и прати топката покрай Сорентино. Капитанът на "Интер" отбеляза 16-ия си гол в Серия А и изпревари с един Чиро Имобиле от "Лацио".

В 57-ата минута Перишич покачи на 3:0. Хърватинът направи 40-метров пробив отляво и след това насочи топката с левия крак в далечния ъгъл.

Само три минути по-късно домакините стигнаха до четвърто попадение. Шкриняр изненадващо се включи напред при една бърза контраатака. Антонио Кандрева проби по десния фланг и достави перфектно центриране към далечната греда. Там забравеният от защитниците Шкриняр нямаше проблем да насочи топката с глава в опразнената врата.

До края на мача остана време за Перишич да оформи своя хеттрик. В добавеното време защитник на "Киево" спря далечен шут на Борха Валеро. Перишич обаче успя да отнеме топката и с левия крак да я насочи в обратния ъгъл от 12-13 метра.

"Киево" остава с актив от 20 точки след петата си загуба за сезона. Тимът от Верона разделя десетата позиция с "Аталанта" и "Торино". "Интер" ще влезе от позицията на лидер в шампионата в голямото дерби с "Ювентус" на 9 декември.