Българските биатлонисти останаха извън топ 60 във втория спринт за сезона

Йоханес Бьо спечели втора победа за сезона

Българските биатлонисти се представиха много неубедително и в четвъртия индивидуален старт в Световната купа. Нито един от тях не успя да влезе в топ 60 на днешния спринт на 10 километра в австрийския зимен център Хохфилцен.

Състезанието беше спечелено от норвежеца Йоханес Бьо. Той не допусна нито една грешка в стрелбата и записа втора победа сезона след триумфа в индивидуалното на 20 километра в Йостерсунд, с което беше даден старт на Световната купа при мъжете.

Бьо финишира за 24:18.4 минути и изпревари с 12.1 секунди носителя на големия кристален глобус за последните шест години Мартен Фуркад. Французинът също свали всяка една от десетте мишени, но не успя да отговори на бързото бягане на норвежеца.

За Фуркад това е четвърти подиум от четири старта след победата в първото преследване, второто място в първия спринт и третото в индивидуалното. Словенецът Яков Фак допълни почетната стълбичка днес, след като свали всички мишени и остана на 35.4 секунд зад Бьо.

Михаил Клечеров зае най-предна позиция от българите - 67-и. Той не допусна нито една грешка в стрелбата, но изостана с 2:50.9 минути от Бьо.

Владимир Илиев се класира 68-и с пасив от 2:52.6 минути, след като сбърка три пъти на стрелбището.

Антон Синапов също допусна три грешки и се нареди на 86-о място с изоставане от 3:22.2 минути.

Четвъртият български представител - Димитър Герджиков, не стартира. Красимир Анев пропуска стартовете в Хохфилцен заради проблеми с очите.

От началото на сезона нито един български биатлонист не успя да влезе в топ 50. Най-доброто класиране беше 52-ото място на Илиев в индивидуалното в Йостерсунд.

Неубедително днес беше и българското представяне в дамския спринт. Емилия Йорданова се класира 68-а, Стефани Попова е 86-а, а Десислава Стоянова - 90-а. Състезанието беше спечелено от Даря Домрачова, следвана от Анастасия Кузмина и Доротея Вирер.

В събота в Хохфилцен ще се проведaт вторите преследвания за сезона. В тях отново няма да има български представители. В неделя са първите щафети при мъжете и жените.