Рони О'Съливан продължава да крачи към историята в UK Championship

Рони О'Съливан победи Мартин Гулд с 6:3 фрейма и се класира за полуфиналите на втория най-престижен турнир в снукъра - UK Championship. Петкратният шампион в надпреварата ще срещне Стивън Магуайър в битка за място във финала.

О'Съливан се доближи на две победи от изравняването на две от най-великите постижения в снукъра. Ако спечели турнира, той ще изравни рекорда на Стив Дейвис от шест титли в Йорк и рекорда на Стивън Хендри за най-много трофеи в състезания от Тройната корона (световното първенство, UK Championship и Мастърс). Ракетата има 17, а Хендри - 18.

О'Съливан започна ударно мача с Гулд, като записа серии от 107 и 106 точки в първите два фрейма. 42-годишният англичанин взе убедително и третия фрейм с няколко визити, а след това измъкна две много завързани партии, за да поведе с 5:0.

Гулд не се предаде лесно. 36-годишният англичанин съкрати изоставането си до 3:5 след серии от 101, 61 и 70 точки. Петкратният шампион обаче спря устрема на своя съперник с брейк от 94 точки, който сложи точка на спора.

"Няма смисъл да се залъгваме. Не играя фантастично. В такива случаи просто трябва да се вкопчиш здраво в масата", каза О'Съливан, който записа четвърта победа от четири мача срещу Гулд. Преди по-малко от месец двамата отново играха четвъртфинал - в Шампион на шампионите, а Ракетата спечели с 6:2.

Магуайър си осигури сблъсък с О'Съливан в полуфиналите, след като по абсолютно идентичен начин победи Джо Пери с 6:3. 36-годишният шотландец поведе с 5:0, а 43-годишният англичанин намали до 3:5, преди шампионът в Йорк от 2004 г. да приключи мача със серия от 75 точки.

Вторият полуфинал на UK Championship ще бъде определен тази вечер след двубоите Раян Дей - Марк Джойс и Шон Мърфи - Марк Кинг.