"Лудогорец" отново ще зимува на върха в Първа лига

Шампионът "Лудогорец" постигна рутинна победа с 2:0 срещу "Пирин" в последния мач от есенния полусезон в Първа лига. За шести път в седмия си сезон в елита на българския футбол разградчани ще зимуват на върха в класирането.

"Лудогорец" постигна 15-а победа в шампионата и събра 48 точки след 20 мача. Тимът на Димитър Димитров-Херо си върна първата позиция от ЦСКА, който завърши есенния дял с актив от 47 точки. "Левски" е трети с 39 точки, а "Берое" (34 т.), "Ботев" (32 т.) и "Верея" (31 т.) допълват топ 6.

С мисъл за предстоящия двубой с ЦСКА за Купата на България Димитров направи няколко промени в състава за мача в Благоевград. Калудиу Кешеру започна на върха на атаката, подкрепян по крилата от Джоди Лукоки и Върджил Мисиджан, а Густаво Кампаняро, Абел Анисе и Яцек Горалски оформиха тройката в полузащитата. Александър Василев, Игор Пластун, Георги Терзиев и Лукас Саша бяха четиримата в отбрана, а Хорхе Броун застана на вратата.

"Лудогорец" започна активно мача и беше близо до гол в петата минута, но Благой Макенджиев направи отлично спасяване след удар на Кампаняро. В 12-ата минута Лукоки пропиля чудесна възможност, останал непокрит в наказателното поле след подаване на Мисиджан.

Последваха опасни удари с глава на Кешеру и Пластун, преди логичното да се случи в 31-ата минута. Кешеру получи шанс да стреля от пряк свободен удар. Той намери пролука в пропукалата се стена на "Пирин" и изненада Макенджиев, който очакваше топката в другия ъгъл.

Само две минути по-късно разградчани стигнаха до второ попадение. Саша центрира отдясно, Кешеру продължи топката с глава към Лукоки и холандското крило не сгреши от удобна позиция пред вратарското поле.

Този гол на практика реши мача и второто полувреме премина в много лежерно темпо. "Лудогорец" контролираше спокойно мача и спести сили за предстоящия двубой с ЦСКА, а "Пирин" не беше способен да сътвори нещо интересно пред вратата на съперника.

Тимът на Милен Радуканов допусна деветата си загуба за сезона и завършва есенния дял с 19 точки, които му отреждат 11-ата позиция. С по-малък актив са само "Етър" (18 т.), "Дунав" (15 т.) и "Витоша" (Бистрица) (5 т.).