"Ботев" преодоля безпроблемно "Литекс" и продължава защитата на купата

Ботев" се класира безпроблемно за полуфиналите в турнира за Купата на България. Носителят на отличието продължи успешния си ход в надпреварата след 5:0 срещу "Литекс".

"Канарчетата" изиграха силно мача и заслужено спечелиха. Стивън Петков вкара три от головете, а по веднъж се разписаха Фелипе Бризола и Тодор Неделев.

Още през първото полувреме пловдивчани водеха с три гола. С две попадения Петков даде добра преднина на отбора си, а секунди преди почивката вкара и Бризола.

В 15-ата минута след центриране от ляво Петков отблизо без затруднения вкара с глава. Той удвои в 29-ата, когато получи от Тодор Неделев пред вратата на съперника и засече. В края на първата част Бризола влезе в наказателното поле, излъга защитник и с добре насочен удар направи 3:0.

"Литекс" можеше да намали в 54-ата минута, но след удара на Ивайло Раденцов от фаул топката срещна гредата.

"Ботев" получи дузпа в 64-ата минута за нарушение на Иван Иванов, за което играчът на гостите получи втори жълт картон и беше отстранен от игра. Петков изпълни точно и оформи хеттрика си.

Три минути преди края и Неделев вкара - той получи на границата на наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на "Литекс".