Със съдийско рамо "Славия" стигна полуфиналите за Купата на България

Славия" се класира на полуфиналите за Купата на България след победа с 3:1 срещу "Етър" във Велико Търново. Гостите от София получиха гол още в 26-ата секунда на мача, но направиха обрат благодарение на две изключително спорни дузпи.

"Славия" е вторият полуфиналист в турнира след носителя на трофея "Ботев" (Пловдив), който във вторник разгроми втородивизионния "Литекс" с 5:0. Другите четвъртфинали противопоставят ЦСКА срещу "Лудогорец" в четвъртък от 17.30 ч. и "Дунав" срещу "Левски" в петък от 16.30 ч.

"Славия" и "Етър" изиграха равностоен мач, в който преобладаваше битката, а голови положения почти нямаше. Двата отбора действаха много предпазливо и изчакваха своите шансове, стремейки се да не допускат грешки в отбрана.

"Етър" имаше нужда от едва 26 секунди, за да открие резултата. Димо Атанасов беше изведен на левия фланг и много съобразително центрира към нахлулия от втора позиция Румен Руменов, който с едно докосване насочи топката в близкия ъгъл.

Домакините обаче бързо загубиха аванса си, след като главният съдия Петър Кирилов отсъди доста спорна дузпа в 12-ата минута. Галин Иванов опита удар, при който топката рикошира и докосна горната част на прилепналата до тялото ръка на Яни Пехливанов. Иван Минчев се зае с изпълнението от бялата точка и изравни.

В следващите минути нямаше никакви интересни ситуации пред двете врати. Така се стигна до 78-ата минута, когато Кирилов отново посочи бялата точка в наказателното поле на "Етър".

Ивайло Димитров беше изведен сам срещу Христо Иванов. Вратарят се хвърли в краката на нападателя, който се просна на тревата, без да има контакт. Димитров реализира отсъдената дузпа и изведе "Славия" напред.

В третата минута на добавеното време нападателят на белите сложи точка на спора с втория си гол в мача. Столичани организираха бърза контраатака след неуспешен опит за центриране от свободен удар на вратаря Иванов.

Топката стигна до Галин Иванов, който от десния фланг пусна извеждащ пас за Руменов. Руменов изпревари опиталия да пресече подаването Иванов и продължи към Димитров, който от двайсетина метра намери опразнената врата.