"Mилан" се разигра срещу "Верона" и си уреди среща с "Интер" за Купата на Италия

Тинейджърът Патрик Кутроне вкара осмия си гол във всички турнири през този сезон

Милан" най-после зарадва своите фенове с добра игра и постигна категорична победа с 3:0 срещу "Верона" в осминафиналите за Купата на Италия. В следващия кръг "росонерите" ще се изправят срещу градския съперник "Интер". В сряда "нерадзурите", които водят в класирането на Серия А, оцеляха срещу третодивизионния "Порденоне" след победа с дузпи.

Тази вечер другият гранд от Милано нямаше никакви проблеми срещу "Верона". Тимът на Дженаро Гатузо пречупи гостите от Киево за 55 минути, в рамките на които отбеляза и трите си гола.

Сусо даде тон за успеха в 22-aта минута. Испанецът се разписа с глава след центриране от десния фланг на Давиде Калабрия. Пет минути по-късно домакините бяха близо до второ попадение, но вратарят Марко Силвестри спаси последователно удари на Патрик Кутроне и Андре Силва.

Вторият гол все пак не закъсня. В 30-ата минута играчите на "Верона" не успя да изчистят добре топката след корнер. Последва центриране на Сусо от десния фланг към далечната греда. От малък ъгъл Силва подаде успоредно на голлинията, а Алесио Романьоли стигна пръв до топката и отблизо я изправи в мрежата.

Десет минути след почивката 19-годишният Кутроне сложи точка на спора. Юношата на "Милан" се разписа с глава от трудна позиция след центриране на Сусо при късо изпълнение на корнер.

"Фиорентина" също си осигури място в четвъртфиналите. "Виолетовите" спечелиха драматична победа с 3:2 срещу "Сампдория". Двата отбора си размениха по едно попадение преди почивката, а през втората час паднаха три гола от дузпи.

"Фиорентина" два пъти излизаше напред в резултата. Кума Бабакар даде начало на головото шоу още преди да са изминали две минути игра. Едгар Барето обаче изравни шест минути преди края на първото полувреме.

Жордан Верету беше точен от бялата точка в 59-ата минута, за да направи 2:1 за "Фиорентина". Гастон Рамирес изравни в 77-ата минута от дузпа. Мачът беше решен в добавеното време след още един наказателен. Верату отново не сгреши и прати своя отбор в следващата фаза.

"Фиорентина" очаква победителя от мача между "Лазио" и втородивизионни "Цитадела", които играят в четвъртък от 22.00 ч.

Другите четири мача от осминафиналите са следващата седмица - "Наполи" срещу "Удинезе", "Рома" срещу "Торино", "Ювентус" срещу "Дженоа" и "Аталанта" срещу "Сасуоло".