Цветан Соколов беше избран за най-добър диагонал в световното клубно първенство

© cev.lu

Цветан Соколов не успя да спечели златен медал от световното клубно първенство по волейбол, но си тръгна с индивидуална награда. Състезателят на "Лубе Чивитанова" беше избран за най-добър диагонал на шампионата в Полша.

Българският национал стана най-резултатният волейболист в турнира. 27-годишният волейболист реализира 92 точки в петте си мача, включително десет аса и 14 блокади. Той записа седем точки повече от своя съотборник Османи Хуанторена, който остана втори в подреждането.

Хуанторена беше избран за най-полезен състезател в турнира. Кубинецът спечели отличието за четвърти път в своята кариера след 2010, 2011 и 2012 г., когато носеше екипа на "Тренто".

Още един играч на "Лубе" попадна в идеалния отбор на световното клубно първенство - Женя Гребенников, който беше избран за най-добър либеро.

Трима бяха отличените състезатели и от шампионът "Зенит" (Казан) - Вилфредо Леон, Алексей Самойленко и Александър Бутко. В идеалния отбор попаднаха още Йоанди Леал и Робертланди Симон от бронзовия медалист "Сада Крузейро".