"Ювентус" излъга "Рома" и остава плътно зад лидера "Наполи"

Ювентус" победи "Рома" с 1:0 в голямото дерби от 18-ия кръг на Серия А. Шампионите записаха четвърти успех в последните си пет мача и отново се доближиха на една точка от лидера "Наполи", който по-рано спечели драматично срещу "Сампдория" с 3:2.

В герой за "Ювентус" се превърна бившият футболист на "Рома" Мехди Бенатия. Мароканският защитник, който "старата госпожа" купи през лятото от "Байерн" (Мюнхен), се разписа в 18-ата минута след центриране от корнер.

Първоначално изстрел на Джорджо Киелни с глава беше спасен от Алисон Бекер. Топката се озова в Бенатия, който стреля с левия крак. Ударът му се отби в гредата, но топката отново попадна в него и този път бранителят не сгреши.

"Рома" беше близо до изравняването след половин час игра. Бившият вратар на "вълците" Войчех Шчесни обаче се намеси отлично след изстрел на Диего Пероти. Това беше и единственият реален шанс за гол пред гостите преди почивката.

В началото на второто полувреме "Ювентус" създаде няколко чудесни възможности да удвои аванса си. Те обаче бяха пропуснати от Гонсало Игуаин, Блес Матуиди, Марио Манджукич и друг бивш играч на "Рома" - Миралем Пянич.

Шампионите можеха да бъдат наказани за пропуснатите ситуации, след като съперникът натисна в края и се добра до два добри шанса да изравни. Един Джеко пропиля страхотна ситуация в 71-ата, а десет минути преди края удар на Алесандро Флоренци кацна върху гредата.

Големият губещ от кръга се оказа доскорошният водач "Интер". "Нераздузирите" отстъпиха с 0:1 като гости на "Сасуоло" и допуснаха второ поредно поражение, след като пред това нямаха нито една загуба от началото на шампионата.

"Наполи" събра 45 точки, "Ювентус" - 44, а "Интер" остава с 40. "Рома", който не познаваше вкуса на поражението в девет поредни мача, също се отдалечи от първото място. "Вълците" са четвърти с 38 точки, следвани от градския съперник "Лацио" с 36.

В същото време кризата в "Милан" продължава с пълна сила. Седемкратният европейски шампион загуби с 0:2 у дома срещу "Аталанта" и се смъкна до 11-ото място с 24 точки.