Домакинско равенство отдалечи "Рома" от спора за титлата в Серия А

Рома" допусна грешна стъпка при домакинството на "Сасуоло" в двубой от 19-ия кръг на Серия А. Двата отбора завършиха 1:1, като равенството отдалечи "вълците" в спора за първото място.

"Рома" събра 39 точки и изостава с девет от водача "Наполи", който е с мач повече.

Голът за домакините отбеляза бившият играч на "Сасуоло" Лоренцо Пелегрини през първата част, а 12 минути преди края Симоне Мисироли възстанови равенството.

И в този мач се видяха проблемите на "Рома" при реализирането на създадените положения. В последните четири мача футболистите на "вълците" са отбелязали едва две попадения.

Равенството срещу един от най-силните отбори в първенството затвърди добрата форма на "Сасуоло". В последните четири срещи тимът спечели десет от възможни 12 точки.

През първата част футболистите на "Рома" владееха контрола върху топката, но по-добрите положения за гол бяха създадени от играчите на "Сасуоло". Пропуски на Матео Политано, Антонио Рагуза, Мисироли и смели изяви на вратаря на "вълците" Алисон не позволиха на гостите да водят в резултата.

В 30-ата минута топката стигна до нападателя на "Рома" Един Джеко в наказателното поле, който я продължи към Пелегрини. 21-годишният италианец откри резултата след прецизен удар с левия крак в долния десен ъгъл.

През втората част ситуацията на терена се промени и футболистите на "Рома" имаха по-добрите положения за гол, но не успяха да ги реализират.

В 78-ата минута Мисироли изравни, като засече с глава центриране отляво. Последва натиск на "Рома", който не даде желания резултат. Няколко минути преди края на двубоя Алесандро Флоренци вкара гол, но той беше правилно отменен заради засада след използване на технологията за видео повторение.