"Интер" и "Лацио" се ощетиха взаимно с нулево равенство

Интер" и "Лацио" направиха нулево равенство в предпоследния мач от Серия А за полусезона. Двата отбора се ощетиха взаимно, като се задоволиха само с по една точка.

"Нерадзурите" остават без победа в последните четири мача и са трети с 41 точки - на седем от водача "Наполи". Римляните са пети с 37 и мач по-малко.

Двубоят не предложи футбол на високо ниво, като добрите положения за гол пред двете врати бяха рядкост. Първата част премина при честа смяна на контрола върху топката. Футболистите на "Интер" се опитваха да пробият защитата на "Лацио" с множество центрирания в наказателното поле, а гостите разчитаха предимно на бързи атаки.

Първото по-сериозно голово положение се откри пред нападателя на "римските орли" Сергей Милинкович-Савич. Сърбинът отправи силен далечен удар в 20-ата минута, но стражът на "Интер" Самир Ханданович изби в корнер. При последвалото изпълнение централният защитник Бастош можеше да открие резултата с глава, но стреля над вратата.

Десет минути по-късно Иван Перишич беше близо до гол, но ударът на хърватина отблизо беше спасен от вратаря на "Лацио" Томас Стракоша. В края на първото полувреме Борха Валеро можеше да си отбележи нелеп автогол, след като отклони центриране от ъглов удар в горната греда.

Испанският полузащитник на "Интер" продължи с активните си действия в атака и в началото на втората част. Негов удар от границата на наказателното поле се отби в десния страничен стълб на Стракоша.

Пробив на Имобиле в 60-ата минута можеше да наклони везните в полза на "Лацио". Нападателят опита да центрира към свой съотборник, при коего топката първоначално се отби в крака на Милан Шкриняр, а след това в ръката на централния защитник на "нерадзурите". Съдията отсъди дузпа, но промени решението си след преглед на ситуацията със системата за видео повторение.

В края на двубоя си пролича умората у футболистите на "Интер", които играха 120 минути за Купата на Италия срещу "Милан" в сряда. Само добрите изяви на Ханданович след удари на Фелипе Андердон и Марко Пароло запазиха равенството.