"Манчестър юнайтед" се вдигна с важна победа като гост на "Евертън"

Манчестър юнайтед" стъпи на краката си с победа с 2:0 срещу "Евертън" като гост. Успехът дойде след красиви голове на Антони Марсиал и Джеси Лингард през второто полувреме.

Воденият от Жозе Моуриньо се върна към победите след три последователни равенства в първенството. "Юнайтед" излезе на второто място с 47 точки - с 12 зад градския съперник "Сити" и с две пред "Челси", които са с мач по-малко.

Най-доброто положение през първото полувреме се откри пред Умар Ниасе от "Евертън" в 24-ата минута. Той стреля в наказателното поле, но ударът му беше блокиран.

След почивката "Юнайтед" заигра по-дейно и създаде добри възможности в нападение. В началото Хуан Мата отправи два далечни удара, но не сполучи.

В 57-ата минута Пол Погба получи от ляво и пусна към Марсиал, който с много техничен удар от границата на наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл за 1:0. В средата на полувремето Погба и Ниасе размениха възможности пред двете врати.

"Манчестър юнайтед" удвои преднината си в 81-ата минута. Тогава Лингард напредна с хубав самостоятелен пробив и стреля точно от разстояние.