Диего Коща се завърна с гол при убедителна победа на "Атлетико" за Купата на краля

Диего Коща се нуждаеше само от пет минути игрово време, за да отбележи първия си гол за "Атлетико" (Мадрид) след завръщането в тима. Испанският национал, който не беше играл от 27 май 2017 г., вкара едно от попаденията за "дюшекчиите" при победата с 4:0 над "Йеида" в мач за Купата на краля.

Нападателят се върна при "дюшекчиите" през лятото, след като напусна досегашния си тим "Челси", но нямаше право да играе, заради трансферното ембарго на "Атлетико". Първата официална тренировка на Коща с екипа на мадридчани беше посетена от 25 хиляди души на "Уанда метрополитано".

В първия осминафинален мач с "Йеида" тимът на Диего Симеоне не срещна особени проблеми. Преди почивката Диего Годин и Фернандо Торес в рамките на четири минути предрешиха развръзката на срещата. Те бяха точни в 33-ата и 37-ата минута.

Коща се появи на терена в 64-ата минута на мястото на Кореа и пет по-късно вкара след подаване на Хуанфран. За родения в Бразилия играч това беше първи гол с екипа на "Атлетико" от април 2014 г. За последно Коща вкара на "Челси" в двубой от Шампионската лига, преди точно 1344 дни.

Друга резерва Антоан Гризман оформи крайния резултат, а "Йеида" завърши и с човек по-малко след червен картон на Трилес.

Реваншът е на 9 януари на "Уанда метрополитано" в Мадрид.