Световният номер 3 Григор Димитров беше на няколко милиметъра от неочаквана загуба още в първия си мач за 2018 г. Българският тенисист започна днес защитата на титлата в Бризбейн и срещна изключителни трудности срещу местния любимец Джон Милман. Миналогодишният шампион няколко пъти беше изправен до стената, но успя да направи инфарктен обрат срещу 218-ия в света.

След като загуби първата част, Димитров трябваше да спасява два мачбола в тайбрека на втория сет. Той показа характер и железни нерви, за да се измъкне от критичните ситуации. Особено впечатляващ беше начинът, по който българинът отрази първия мачбол.

Родения в Бризбейн Милман поведе с 6:5 в тайбрека и сервираше за победата. Двамата сътвориха зрелищно разиграване, което премина през 26 удара и беше спечелено от Димитров след две прекрасни отигравания на мрежата.

При 7:6 Милман отново имаше мачбол, но Димитров отново се измъкна. Миналогодишният шампион спечели драматичния тайбрек с 10:8, след което довърши обрата и триумфира след два часа и 36 минути.