"Уест хем" остави "Тотнъм" на три точки от топ 4

Тотнъм" направи грешна стъпка в битката за топ 4, а "Уест хем" спечели още една ценна точка в борбата за оцеляване. Двата отбора завършиха 1:1 на стадион "Уембли" в отложеното лондонско дерби от 21-ия кръг на Висшата лига.

"Тотнъм" беше по-активният отбор и създаде значително повече голови положения. "Шпорите" обаче не се възползваха и можеха дори да загубят двубоя. Страхотен гол на Хьон Мин Сон в 84-ата минута все пак предотврати поражение за тима на Маурисио Почетино.

През първото полувреме "Toтнъм" доминираше изцяло, като владееше топката в 73% от времето. Домакините обаче срещнаха огромни трудности с добре подредената отбрана на "Уест хем". "Шпорите" отправиха цели 11 удара, но по-голямата част от тях бяха блокирани от купа играчи пред вратаря Адриан.

Два страхотни гола белязаха лондонското дерби

В 16-ата минута завърналият се след един мач почивка Хари Кейн прати топката в мрежата с помощта на рикошет. Попадението обаче правилно беше отменено заради засада.

Голмайсторът на Висшата лига имаше една чудесна възможност да отбележи в 34-ата минута, но направи лошо първо докосване пред вратарското поле и топката му избяга. В последната минута на първата част се стигна до първата наистина ключова намеса на Адриан, който се справи с коварен удар от дистанция на Ериксен.

През второто полувреме ситуацията не се промени. "Тотнъм" контролираше играта, владееше продължително топката, но така и не намираше начин да пробие здравата стена пред Адриан.

"Уест хем" поведе с първия си точен удар в мача, но не успя да удържи аванса си

В 70-ата минута "Уест хем" успя да поведе с първия си точен удар в мача. Педро Обианг получи пространство пред наказателното поле и отправи страхотен изстрел от около 25 метра, който влетя в горния десен ъгъл на Юго Лорис.

"Тотнъм" отговори с мощен натиск, който в крайна сметка даде резултат в 84-ата минута. При идентична ситуация с гола на "Уест хем" Сон получи пространство и отправи чудесен шут от далечно разстояние, който не остави шансове на Адриан.

Страхотно изпълнение на Сон в 84-ата минута донесе равенството на "шпорите"

В оставащите минути и двата отбора имаха шансове да стигнат до победата. Лорис обаче спаси удар на измъкналия се сам срещу него Андре Аю, а обраната на "Уест хем" се справи с няколко опасни центрирания пред другата врата.

"Тотнъм" събра 41 точки след петото си равенство за сезона и остава на петата позиция. "Шпорите" изостават с три точки от четвъртия "Ливърпул" и имат две аванс пред шестия "Арсенал". "Уест хем" е 15-и с 22 точки - на две от зоната на изпадащите.

Голяма Лондонска навалица !

Пък в тясното е винаги по трудно да се добереш до върха - виж как на Манчòвците им е широчко да го играят само двамка ...

3. 3 Профил на Billy Pilgrim
    Billy Pilgrim
    Рейтинг: 1667 Неутрално

Това което не разбирам е, защо при положение че очевидно имаш срещу себе си дървари, които нямат никакво намерение да играят футбол ами са "паркирали автобуса", продължаваш цял мач да играеш с двама дефанзивни полузащитника в лицето на Дайър и Сисоко. Затова Сити ще са шампиони, на мача им с Нюкясъл, Гуардиола още в десетата минута след излизането на Компани, като видя как са го подкарали "свраките", вкара нападател, върна единствения дефанзивен халф, Фернандиньо, да играе като централен защитник и на практика имаше 6 изявено офанзивни футболисти + двама активни крайни защитници, няма смисъл срещу дървари да се мисли толкова за защитата. Масирания натиск който Тотнъм упражни последните 10тина минути трябваше да започне много по-рано.
    А за Уест Хям нямам думи, гледах ги и срещу Челси, и там беше същото, пълен отврат, направо да му се отще да гледа футбол на човек с такива отбори, никакво желание за каквото и да било позитивно, жалкото е че все повече отбори предприемат тази тактика на дълбока защита срещу топ отборите и нямат никакво желание да играят футбол, ритат напред за контраатака с 1-2ма играчи и след това пак всичко живо е във и на 5 метра пред наказателното поле.
    Другото нещо, което за пореден път ми прави впечатление е че ако искаме да сме сред големиет отбори трудно ще стане с Лорис на вратата. Някои го имат за топ вратар, но аз като човек гледал почти всичките мачове на Тотнъм последните няколко години не съм съгласен. Ако в рамките на вратата снощи беше Едерсон, Кортуа или Де Хея си мисля че гола на Уест Хям нямаше да влезе. Лорис за мен е по-скоро в категорията на Миньоле отколкото на изброените 3ма, крайно е несигурен при излизанията си при центрирана топка, относително често прави детински грешки а и в рамките на вратата не винаги е много убедителен както се видя и снощи, този от Уест Хям 10 секунди се кани да стреля, вярно хубав изстрел, но нито беше изненадващ, нито имаше някакъв рикушет, който да е изненадал вратаря а и разстоянието беше много голямо.

4. 4 Профил на Митев
    Рейтинг: 1269 Неутрално

Супер гол на Обиянг и зачетен нередовен гол за Тотнъм поделиха по една точка

5. 5 Профил на Митев

6. 6 Профил на Billy Pilgrim

До коментар [#2] от "SS":

Оставяйки щегата настрана, наистина има хора дето смятат, че големия брой лондонски дербита пречат на лондонските отбори. Аз не съм сигурен, че дербитата са им проблема, но има логика в това ако имаш повече мачове, в които срещу теб противника е по-настървен каквито са дербитата, да губиш повечко точки.

7. 7 Профил на Billy Pilgrim

До коментар [#5] от "Митев":

Коментатора ли ти го каза че е нередовен?

8. 8 Профил на Митев

До коментар [#7] от "Ashiata Shiemash":

Не гледам Диема изобщо. Специално снощния мач гледах само второто полувреме от нета, като го бях хванал на някакъв португалски и на практика не слушах коментара, защото не го разбирам. Видях, че голът е нередовен с очите си!

9. 9 Профил на stenlyaka
    stenlyaka
    Рейтинг: 1447 Неутрално

До коментар [#5] от "Митев":Коментатора ли ти го каза че е нередовен?Което ми напомня и за поредното неадекватно поведение на коментатор от Диема. Тия хора вече се имат за крайната инстанция по компетентност. Не слушат ли английските коментатори. Щом "експерта" зад микрофона на диема е решил че нещо е нарушение или засада край, значи задължително било така. "Вещината" с която се изказват е направо смешна, съдията е на 2 метра и пред очите му става ситуацията, не свири нищо, но коментатора е сигурен че имало фаул, поне кажи "според мен е така" а те, този "трябвало бъде изгонен" нещо друго "било засада" и то при съвсем субективни ситуации.
    —цитат от коментар 7 на Ashiata Shiemash

Серж Орие фаулира Ланзини !
    Въобще след години тотално кастрене от съдиите , този сезон Тотнъм е подкрепян .Очевадно е !
    Защо ? Не знам !

10. 10 Профил на magelan
    magelan
    Рейтинг: 805 Неутрално

До коментар [#3] от "Ashiata Shiemash": 1. Глеах мача вчера от около 25тата минута. Почетино не е треньор обичащ риска . Той си има схеми които почти изключват играта с един дефанзивен халф. Неговата философия се базира на сигурно разигарване с грамотни тактически млади играчи които той е оформил. Рядко прибягва до готови играчи. Така че дали ти харесва на теб или на мен това е играта която ще се очаква от негов отбор. Резултатите му и стабилността на отбора му дават право. При тауи игра Тотнъм трудно пуска голове но и трудно вкарва, притежава топката и контролира мача в почти всички мачове през годината (изкл Сити,понякога Арсенал или Ливърпул). Вчера ако си говорим истината Уест Хем имаше абслолютен нкъсмет с този страхотен шут от нищото който можеше да им донесе и победа. По темата с Лорис не съм съгласен с теб. Той е вратар от световна величина. Функцията на вратаря не се изчерпва само със спасяването на удари, работа в наказателното, даването на началото на атака но и с ръководеното на защитата както и на цялото дефанзивно поведение на целия отбор. Когато имаш опитен вратар който ръководи вещо всичко отзад защото всичко се случва пред него и коучва съотборниците си е голямо предимство . ЛОрис е много добър вратар,лидер както на игрището както и извън него. Ролята му в тези 4-5 години в Тотнъм е огромна, в момент в който главно с малди играчи бе сложено началото на 1 нов проект Лорис бе и е стълб и дясна ръка на треньора. В това съм сигурен на 100% ! Колкото конкретно за гола вчера,ако има грешка то тя е на играча ни(не знам кой бе той) който не пречеше активно при шута. Топката мина между краката на Санчес и бе изтреляна със зверска сила. НУЛА вина на Лорис за този гол. Това казаха и коментиращите по Скай! Другото което си коментирал-играта на Уест Хем. По времето на Билич те се опитваха да играят с топ отборите в Англия , на момнети успяваха, има много кът´рвави мачове с тях. Мойс ги пое на дъното, Напрежението в клуба е огромно, голям стадион трябва да пълнят а има реална опасност да изпаднат. Първото нещо което прави всеки нов треньор който дойде в таква ситуация е да заздрави защитното поведение на отбора. Факт е че с Мойс Уест Хем е труден за биене. Освен това треньорите избират тактиката и на базата на материялът с който разполагат. Да седнат да се надиграват с Тотнъм ли?? Та Спърс в надигарване са едни от най- добрите отбори не само в Англия.. Това с което отборите с чувствително по-малки финансови възможности(и тук ключовата дума е чувствително !) се противопоставят на добрите е едеин вид партизанска война.Опитват се да работят с времето,то тече за тях понеже всеки мач започва при 0:0, чакат грешки,стоят прибрани отзад и не дават пространства. Така че макар и на мен да ми е неприятен за гледане това е напълно легитимно. Не е легитимно и е престъпление когато клуб като Юнайтед има отбор играещпо същия начин. Това е гавра с феновете им. ( но някои от тях си го заслужават понеже нямат спортна култура а само като слънчогледи -гледат от къде ще изгрее слънцето-победата а не какво се случва на терена)Така че Уест Хем на Мойс ще се спаси тая година и когато лятото си направи малко или много селекция по свой вкус тогава може да бъде по-строго съден. Същото важи и за Евертън на Големия Сам ,както и за Палас и Уест Бром. За сега. По отношение на състава на мен са ми трън в очите Сисоко и Орие ( на Санчес му давам още време понеже е млад и нов но го имам под око). Страхотен мач на Вертоген. Ние не знаем в кавко състояние са Дембеле,Уинкс, Уаняма,Ламела и защо Сисоко бе прдпочетен вчера да започне. Ние винаги изхождаме от най-доброто което те са показали а треньорът е с тях всеки ден с часове и разбира повече от нас и може да прецени кой е фит, кой може да играе 30 мин итн. Дали ни харесва или не това е моментното състояние на Спърс, според мен те са някъде около 65% от своя потенциал. Дано за мачовете с Юве да са вдигнали нивото и особено Тоби да се върне!!! Това е особено важно !

11. 11 Профил на magelan
    magelan

До коментар [#9] от "stenlyaka":Приятелю, нека да равим разлика межди подрепяне и съдийски грешки. Как си представяштова със системната подкрепа- съдиите си говорят по телефона и казват- " а ти имаш днес Тотнъм, не забравяй както се разбрахме преди сезона да им туриш едно рамо"?? :-) Нали за да има системно бутане на 1 или повече отбори трябва да има комуникация между хората и такова нещо рани или късно ще бъде засечено и тогава всичко се срутва. Съдиите са хора и е нормално да бъркат 2-3 пъти в мач и когато единият отбор е доста по-активният ,повечето събития са в половината или в наказателното на противника,там свири музиката. И там са всички решения,грешни и правилни. Освен това когато си активния в единоборствата вероятността провтинкът ти по невнимание да закъснее и да те удари вместо топката нараства(примердузпата на Азар срещу вас- никакъв умисъл от Белерин,просто закъсня и го чукна,онзи падна и хоп-дузпа) Така че принципно няма как да има целенасочено бутане в Англия-всички знаят че печелят несравнимо повече от където и да е по света и не биха ритнали тази функционираща схема. За Тотнъм - просто е несериозно дори да се твърди че има дисбаланс дори в грешни решния в тяхна полза.Не смятам да хващам да ти давам примери от началото на сезона ,само 1- Тотнъм игра и 2 та си мача със Суонси,в Лондон -без гол , като гости този вторник биха 2:0. В първия мач абсолютно чíсти 2 дузпи не бяха свирени ,във втория Тотнъм поведе с явна засада на Лоренте. Или пък мача с Арсенал - повеждане с гол с центриране от фаул който не съществуваше и освен това и засада на головия удар. Ясно е че съдиите са хора и се влияят от стадиона, от обстановката но аз смятам тяхната задача за много тежка и не виждам умисъл . А че техни грешки решават мачове е било и преди. А да сетвърди че вчера съдията е бутнал Тотнъм като не е свирил някакъв фаул и затова е стала гол - ако ти го казваш е тъжно за футболната ти култура. Вероятността да следва такъв шут който и да влезе е толкова ниска че е абсурдно да се говори за бутане. Да оставим настрана клубните пристрастия и теориите за конспирации:-) Другото е за хора без работа, пубери и малоумници. И след като има достатъчно от тях нека да не стават с още 1 повече:-)

12. 12 Профил на Gunners
    Рейтинг: 929 Неутрално

Ще е жалко ако след лекцията над Реал Мадрид симпатичния ландьнски ТОТНЬМ ХОТСПЬР неуспее да се класира за следващото издание на Шампипнската лига.

13. 13 Профил на Billy Pilgrim

До коментар [#9] от "stenlyaka":

Сещам се за дузпата срещу Деле Али дето беше малко пресилена, но чак пък да го изкарваш като тенденция за подпиране на Тотнъм е странно. Интервенция като сношната на Орие ги има всеки мач, влезе остро но стигна до топката и то на два метра от съдията който се беше втренчил в ситуацията, не виждам щом съдията от такова разстояние е преценил че тази доста субективна ситуация не заслужава да е фаул, как ние можем да твърдим че било нарушение още повече категорично, както ни твърдеше и коментатора.

14. 14 Профил на Billy Pilgrim

До коментар [#8] от "Митев":

На голът нищо нередовно му нямаше, ситуацията преди това е нещо съвсем различно и нямаше връзка с прекрасния удар на Сон.

15. 15 Профил на Billy Pilgrim

До коментар [#10] от "magelan":

Дали самия Почетино е оформял играчите или са дошли по-късно мисля няма значение, мисълта ми е че последните минути играхме само с Уанияма като дефанзивен и бяхме много по-близо до гола отколкото преди това когато, вярно атакувахме цял мач, но не се получаваше съвсем. Освен това Почетино неколкократно е сменял системата си, дори в един момент играеше с 1 дефанзивен полузащитник и на интервю когато журналист го попита дали това е възможен вариант за бъдещето на Тотнъм, Почетино каза че е възможен вариант, това беше още преди да се контузи Ламела.
    Моето мнение за Сисоко е ясно, пълно дърво, виж за Орие не съм съгласен, допада ми смелостта му да атакува и да пробива, малко му куца центрирането, но от такова куцо центриране вкара първия си гол :). Колкото до Лорис, знам че много хора го имат за топ вратар, но моето мнение не е от вчера, твърде несигурен ми е, колко добре ръководи защитата не знам, но основната работа на вратаря е да пази вратата.

16. 16 Профил на Митев

До коментар [#14] от "Ashiata Shiemash":

Голът си беше съвсем редовен, като се изключи ситуацията непосредствено преди това...
    И да не съм чул вече от теб и магелан да коментирате съдийството на който и да било мач, щом като според теб съдията има право, понеже е по-близо от нас във всяка ситуация и щом като, според магелан, за тенденциозни свирки в Англия никога не е можело да става дума! ;)

17. 17 Профил на Billy Pilgrim

Сега пък да не сме коментирали съдиитте, други желания имаш ли :). Не говоря само за близостта на съдията ами за близостта на съдията + субективността на ситуацията.