"Левски Лукойл" победи "Черно море" при скромен зрителски интерес в първото си домакинство

Левски Лукойл" е сигурен полуфиналист в турнира за Купата на България по баскетбол, след като победи с 20 точки разлика "Черно море" като домакин. Сините се наложиха с 83:63 в зала "Универсиада" в първия си домакински мач след преместването на компанията "Лукойл" като спонсор от Правец в София.

Срещата премина при скромен зрителски интерес, като дори и половината от местата в столичната зала не бяха заети.

В първата част баскетболистите на Константин Папазов играха слабо и изоставаха с пет точки от гостите, 34:39 на почивката. След паузата играчите в синьо бяха много по-агресивни и още в края на третата четвърт водеха в резултата.

Най-резултатен за "Левски Лукойл" беше Христо Николов със 17 точки, а Павлин Иванов и Кийт Клентът добавиха по 14 и 12. За "Черно море" Цветослав Острев се отчете с 22, а Симеон Илиев добави 11.

"Имаме потенциал и състав, в който 12 играчи имат своето присъствие. Невинаги всеки ще бъде във върхово състояние и е още рано всеки да свикне с ролята си. Когато отсреща времето е разхвърлено между 7-8 играчи, в последните минути нашият физически ресурс и капацитет е много по-голям", каза Константин Папазов след срещата.

"Левски Лукойл" е сигурен полуфиналист.

"Балкан" (Ботевград) също гледа към полуфиналите още преди изиграването на вторите двубои. Тимът надигра с 83:54 "Академик" (Правец) като гост и обезсмисли реванша. На моменти авансът на ботевградчани достигна 40 точки. Дебют за тях направи 15-годишният Аристидис Папатеодору. Игор Кесар вкара 18 точки за победителите, а Радослав Кочев се отчете с 12.

В другите две срещи нищо не е ясно, тъй като разликата в тях е шест точки. "Рилски спортист" победи в Ямбол местният тим с 83:77 и има аванс преди срещата в своята зала в Самоков. 21 точки и 10 борби за успеха реализира Шелдън Джетър, Мартин Маринов вкара 16, а Травис Тейлър - 15. За "Ямбол" Станислав Говедаров вкара 23, 19 отбеляза Алан Арнет, а Стоян Петков игра пълни 40 минути за 15 точки в края.

Носителят на купата "Берое" ще трябва да наваксва шест точки срещу "Академик Бултекс", но като домакин. Тимът от Стара Загора загуби със 78:84.