След слаб мач волейболният "Марица" допусна втора домакинска загуба в Шампионската лига

© cev.lu

Волейболистките на "Марица" допуснаха тежка загуба във втория си мач в групите на Шампионската лига. Отборът от Пловдив отстъпи с 1:3 (17:25, 25:22, 17:25, 13:25) срещу сръбския "Визура".

Това беше второ домакинска загуба за водения от Иван Петков отбор. В дебюта си в групите на най-силния европейски турнир "Марица" падна от един от водещите клубове "Динамо" (Казан).

Руският отбор е начело с шест точки след две чисти победи. Българският състав е последен без точки.

© cev.lu

"Марица" изигра слаб мач, в който почти през цялото време съперникът беше по-добър. Сръбкините направиха забележителните 17 блокади срещу шест за домакините. Българският отбор завърши успешно само 29% от атаките си.

Най-резултатна с 16 точки стана Десислава Николова, а Радосвета Тенева добави десет. За "Визура" Катарина Лазович направи 24.

Сръбският състав имаше осезаемо превъзходство във всички елементи, като оспорван се оказа само вторият гейм. В него "Марица" съумя да спечели и изравни. След нови два силни гейма "Визура" заслужено победи.

На 24 януари "Марица" гостува на полския "Хемик".