Виктория Томова се доближи на крачка от основната схема в Australian Open

Виктория Томова се доближи на крачка от основната схема в Australian Open. Най-предно класираната българската тенисистка в световната ранглиста стигна третия кръг от квалификациите след убедителна победа.

Тя спечели с 6:2, 6:2 срещу поставената под номер две в пресявките Евгения Родина от Русия. Томова имаше нужда от малко повече от час, за да победи.

В третия квалификационен кръг нейна съперничка ще е германката Антония Лотнер или рускинята Ана Блинкова. Мачът помежду им беше прекъснат от дъжда в средата на третия сет.

Времето в Мелбърн доведе до забавяне в програмата за деня. Заради силния дъжд още не се е изиграл мачът на другата българка Елица Костова, която среща Дениса Алертова.

Томова, която е 140-а в света, започна срещата с пробив. Веднага след това Родина изравни, но последва силна серия на българката и след нови два пробива тя поведе с 5:1 и взе първия сет.

Вторият сет започна с дълъг първи гейм, в който Томова съумя да използва четвъртата си възможност за пробив. Това постави началото на нова серия до 4:0. След размяна на бързи геймове двубоят приключи в полза на българката.