Водачът в Източната конференция в НБА "Бостън" спечели осмия мач от редовния сезон на НБА, игран в Лондон. "Селтикс" се наложи със 114:103 срещу "Филаделфия севънтисиксърс" в пълната "О2 арена".

Отборът от Филаделфия, който беше домакин, влезе уверено в мача след серия от четири поредни победи. Тимът водеше с 57:48 на почивката.

"Бостън" обаче показа воля, за да удължи собствената си серия на седем последователни успеха.

"Беше прекрасно. Това е нещо, което ще помня до края на живота си - възможността да дойдем тук, да играем в този хубав мач и да оставим следа", каза гардът на "Селтикс" Кайри Ървинг.

Той имаше принос за победата на отбора си, като вкара 20 точки, към които добави седем асистенции и шест борби. Съотборникът му Джейлън Браун стана най-резултатен в състава с 21 точки. За "Филаделфия" Джей Джей Редик приключи с 22.

Обратът настъпи в средата на третата част, когато "Бостън" поведе с 69:68. От този момент до края "Селтикс" нито за момент започна да увеличава преднината си и спокойно стигна до победата.

Шоуто в Лондон привлече много футболни звезди, сред които Антоан Гризман, Александър Лаказет, Педро, Еден Азар и бившия мениджър на "Манчестър юнайтед" сър Алекс Фъргюсън.