Георги Братоев се контузи при победа на "Нефтохимик" срещу ЦСКА за купата

Волейболният шампион "Нефтохимик" постигна убедителна победа срещу ЦСКА с 3:0 гейма (25:17, 25:23, 25:22) в дербито от четвъртфиналите за Купата на България.

Успехът на бургаския отбор обаче беше помрачен от съмнения за тежка контузия на Георги Братоев.

Разпределителят на националния отбор се приземи много лошо след опит за блокада в началото на третия гейм. Той се свлече на пода, видимо изпитвайки доста силна болка. 30-годишният волейболист остана да лежи няколко минути, докато получи медицинска помощ, след което беше изнесен от залата, носен на ръце от своите съотборници.

Липсата на Братоев не попречи на "Нефтохимик" да спечели мача в три гейма и да се класира за полуфиналите. Разпределителят се контузи при 9:8 в полза на своя отбор. Резултатът дълго време продължи да се движи точка за точка. Шампионите поведоха с две точки при 22:20 и не изпуснаха аванса си до края.

Ситуацията беше сходна и в първите два гейма - равностойна игра до и малко след втората техническа пауза и надмощие на "Нефтохимик" в края. ЦСКА успяваше да се задържи в първия гейм до 17:19, след което обаче загуби шест поредни точки.

Във втората част червените водеха с три точки след първата техническа пауза. "Нефтохимик" бързо изравни при 8:8. Равенството се задържаше до второто техническо прекъсване, но след това шампионите взеха три точки аванс при 22:19. Те стигнаха до три геймбола при 24:21 и се възползваха от третия.

В спор за място на финала в монтанската зала "Младост" "Нефтохимик" ще се изправи срещу "Хебър". Тимът от Пазарджик елиминира "Миньор" (Перник) в първия четвъртфинал след успех с 3:1 гейма (25:20, 25:20, 23:25, 25:17).

Другият полуфинал ще бъде определен след изиграването на мачовете "Марек" - "Монтана" и "Пирин" - "Добруджа", които започват съответно в 17.45 ч. и 20.30 ч.