Радослав Янков отпадна в квалификациите и на втория старт за 2018 г.

Българският сноубордист Радослав Янков отпадна в квалификациите на втори пореден старт от Световната купа в алпийските дисциплини. Носителят на големия кристален глобус за 2016 г. зае 19-ото място в паралелния слалом в Бад Гащайн. В първото състезание за годината - паралелния гигантски слалом в Лакенхоф, той се класира 21-и.

Янков преодоля трасето в Бад Гащайн за 56.34 мин. Той остана на 16 стотни от австриеца Йохан Щефанер, който зае последното 16-о място в основната фаза на състезанието.

Дмитрий Логинов спечели днешния старт, който беше пети от 12-те за сезона. 17-годишният руснак записа първи успех в Световната купа в своята кариера, след като победи сънародника си Андрей Собольов в големия финал.

Русия беше близо до това да окупира изцяло почетната стълбичка. Италианецът Маурицио Бормолини обаче попречи на пълната доминация на "сборная" след победа срещу Дмитрий Сарсембаев в малкия финал.

Невин Галмарини завърши седми в Бад Гащайн и увеличи аванса си на върха в генералното класиране. Швейцарецът събра 3020 точки и се откъсна с 310 пред италианеца Роланд Фишналер. Собольов е трети с 2690 точки. Янков заема шестата позиция с 1340.