"Челси" остава без победа от началото на годината

Шампионът на Висшата лига "Челси" записа пореден неубедителен мач и не успя да победи "Лестър" на собствения си "Стамфорд бридж". Срещата в Лондон завърши 0:0, като възпитаниците на Антонио Конте не бяха на ниво.

Те не успяха да се справят с 10 от "Лестър", след като повече от 20 минути "лисиците" бяха с човек по-малко зараи изгонване на Бен Чиуел.

В трети пореден двубой лондончани завършиха 0:0, а равенството общо четвърто поредно, след като на 3 януари "Челси" направи и 2:2 с "Арсенал". На практика тимът на Конте няма победа през 2018 г., което засенчва серията от 10 мача без загуба (пет победи и пет равенства), от които шест са във Висшата лига.

Конте заложи на всичко най-добро, като капитанът Гари Кейхил се завърна в състава, а Тимуе Бакайоко замени Дани Дринкуотър в средата на терена. В действията на сините обаче си пролича липсата на свежест и в началните 20 минути инициативата беше на страната на гостите.

"Лестър" играеше доста по-добре и лесно достигаше в опасна близост до вратата на Тибо Куртоа. На няколко пъти Джейми Варди се озоваваше зад защитата, но ударит му от малък ъгъл не намериха целта.

В средата на първата част след корнер дойде и най-чистото положение за "лисиците", но изстрелът на Вилфрид Ндиди с глава беше спасен от Куртоа. Положението на "Челси" не се подобри и след контузията на Кейхил, който трябваше да напусне заради болки в бедрото.

Противно на очакванията "Лестър" се надиграваше и не се затвори в собствената си половина. "Челси" нямаше кой знае какви възможности до почивката, а при една от редките атаки Каспер Шмайхел спаси удар на Сеск Фабрегас.

През втората част ситуацията не се промени драстично, с разликата, че "Челси" държеше повече топката. В действията на шампионите обаче липсваше изненада и скорост.

Конте не беше доволен, като се лиши едновременно от Азар и Фабрегас, търсейки някаква промяна, но и този ход не помогна. "Лестър" действаше по-агресивно през втората част, опитвайки с много фаулове да изтласка "Челси" далеч от своята врата.

В 68-ата минута "лисиците" останаха с човек по-малко след като крайният бранител Бен Чиуел беше изгонен. Той влезе много грубо в краката на Виктор Моузес и получи втори жълт картон. До края на мача "Челси" опита натиск, но дори и с човек повече на игрището нямаше сериозно надмощие.

Едва в последните 10 минути играчите в синьо се настаниха в полето на "лисиците", а в продължението изстрел от фаул на Маркос Алонсо беше спасен от Шмайхел.

Равенството не позволи на сините да се изкачат на второ място в класирането. "Челси" има 47 точки, колкото и "Манчестър юнайтед". "Лестър" е осми с 31 точки.

Резултати от Висшата лига
"Кристъл Палас" – "Бърнли" 1:0 (Б. Сако 21’)
"Хъдърсфийлд" – "Уест Хем" 1:4 (Лоли 40’; Ноубъл 25’, Арнаутович 46’, Лансини 56, 61’)
"Нюкасъл" – "Суонзи" 1:1 (Хоселу 68’; Дж. Аю 60’)
"Уотфорд" – "Саутхемптън" 2:2 (А. Грей 58’, Дукуре 90’; Уорд-Праус 20’, 44’)
"Уест Бромич" – "Брайтън" 2:0 (Дж. Еванс 4’, Доусън 55’)