"Левски" записа тежко поражение от шампиона на Малта

Левски" отстъпи с 0:3 на малтийския "Хибърниънс" в първата си контрола от лагера, който се провежда на острова. Тимът на Делио Роси изигра слаби 90 минути и с нищо не успя да се противопостави на петия в класирането на местното първенстов.

"Хибърниънс", който беше шампион през миналия сезон, откри още в третата минута, когато Файла отбеляза с мощен удар. Малко преди почивката малтийците вкараха втори гол чрез Жоао Морейра, който се разписа след удар с глава.

През втората част "Хибърниънс" отбеляза трети гол, който падна в 69-ата минута, а негов автор стана Мпонг. За "Левски" най-добрите положения бяха на сметкат ана Давид Яблонски и Нелуц Рошу.

Треньорът на сините Роси заложи на нова схема 4-3-3, като привлеченият преди седмица Станислав Костов поведе атаката. Въпреки това играта на "Левски" не беше впечатляваща.

"Предполагам, че не е привично "Левски" да губи с такъв резултат, но зависи кой какво е искал да види от този мач. За мен това беше една тренировка, в която исках да видя повеч физическото състояние на футболистите и придвижването им по терена", каза Роси след срещата.

Той още веднъж намекна, че се нуждае от нови качествени футболисти, но препрати въпросите за селекцията към ръководството.