"Барселона" увеличи преднината си с убедителна победа срещу "Бетис"

Барселона" постигна най-голямата си победа като гост от началото на сеозна, след като надигра с 5:0 "Бетис". Каталунците имаха успехи с по 3:0 срещу "Леганес", "Жирона" и "Реал" (Мадрид), но на "Бенито Виямарин" в Севиля бяха още по-убедителни.

Футболистите на Ернесто Валверде играха по познатия начин – икономично през първото полувреме и в убийствено високо темпо след почивката, което се оказа решаващо. По два пъти за успеха се разписаха Луис Суарес и Лионел Меси, а един гол вкара Иван Ракитич.

Единствената лоша новина за блаугранас се оказа контузията на Томас Вермален, който беше ударен лошо преди почивката. Централният защитник беше заменен принудително от Самюел Юмтити, който се завърна на терена след лечение на травма.

През първите 45 минути футболистите на "Бетис" направиха всичко възможно да задържат нулевото равенство и допуснаха "Барселона" да отправи само два точни удара. Най-добрите шансове за гостите бяха на сметката на Сержи Роберто и Меси, но каталунците не успяха да се разпишат.

След почивката "Барселона" вдигна оборотите и час след началото на мача най-накрая успя да пробие бетона на бяло-зелените. Иван Ракитич и Луис Суарес размениха подавания, като уругваецът изведе хърватския халф сам срещу вратаря. Ракитич стреля по тревата и промуши топката под плонжа на Антонио Адан – 0:1.

Хърватинът, който е бивш играч на градския съперник "Севиля" се разписа за пети път срещу "Бетис". Това е и тимът, срещу когото Ракитич има най-много голове в Ла Лига.

Попадението на Ракитич разби всички планове на "Бетис" и за "Барселона" стана много по-лесно да действа на терена. В 64-ата минута Меси се разписа след подаване на Серхио Бускетс, а още пет минути по-късно дежурното си попадение отбеляза и Луис Суарес, който вкара с красиво изпълнение.

Това не спря каталунците, които продължиха да атакуват вихрено и в 80-ата минута стигнаха до четвърти гол, дело на Меси. Аржентинецът се разходи между трима защитници в наказателното поле, а след това с плътен удар преодоля Адан. В последната минута на редовното време Меси асистира на Суарес, а той с мощен удар оформи крайния резултат 0:5.

Уругваецът вече има 100 попадения в Ла Лига, като той е вторият най-резултатен представител на родината си. Единственият с повече голове от Суарес в испанското първенство е Диего Форлан - 128.

Меси изигра поредния си силен мач от началото на сезона.

Меси вече има 19 гола и уверено води при голмайсторите в Ла Лига. Втори след него е Суарес с 15 попадения.

Аржентинецът вече има 25 гола във всички турнири, като е единственият футболист в Ла Лига, който доста до подобна цифра във всеки един от последните 10 сезона.

С шестата си поредна победа в първенството "Барселона" увеличи преднината си пред втория "Атлетико" (Мадрид). Каталунците имат 54 точки, с 11 повече от "дюшекчиите". "Бетис" остава на 10-ото място с 27 точки.