"Манчестър сити" се класира безпроблемно за петия кръг в Купата на Англия

Победа на много висока цена постигна "Манчестър сити" в четвъртия кръг от турнира за Купата на Англия. "Гражданите" победиха "Кардиф" с 2:0, но един от основните играчи на тима Лирой Сане напусна контузен. Съставът на Хосеп Гуардиола си свърши работата още до почивката, когато отбеляза и двата гола, а след това само контролираше двубоя.

Попаденията за "гражданите" отбелязаха Кевин Де Бройне и Рахийм Стърлинг.

За "Сити" това е трети пореден сезон, в който достига до петия кръг на ФА Къп. "Гражданите" обаче не са печелили най-стария футболен турнир в света от сезон 2010-11.

Гуардиола продължи тенденцията да залага на много от основните си играчи, като единствено Едерсон и Давид Силва получиха почивка и не бяха в групата, а Джон Стоунс и Серхио Агуеро бяха на пейката.

Срещата започна отлично за лидера във Висшата лига, който поведе в осмата минута. Сане беше фаулиран на границата на наказателното поле, а с премерен удар под скока на стената, Де Бройне изненада вратаря на "Кардиф".

Последваха силни минути за "гражданите", а домакините отговориха с опасен удар на Джуниър Хойлет, който беше спасен от Клаудио Браво.

В края на първата част "Сити" стигна до втори гол, дело на Стърлинг. Най-ниският футболист на терена се разписа с глава след центриране на Бернардо Силва.

В самия край на първото полувреме обаче Джо Бенет фаулира много грубо Лирой Сане. Защитникът на "пойните птички", закъсня много за един шпагат и уцели германеца в подбедрицата, а глезенът на Сане се огъна по ужасяващ начин. За фаула си Бенет получи само жълт картон от съдията Лий Мейсън.

Сане получи контузия в мача с "Кардиф".

През втората част "Кардиф" се опита да отговори, но остави много празни пространства в собствената си половина. От това не се възползваха гостите, които имаха отлични шансове, но не успяха да вкарат още голове. Най-добрите ситуации пропиля Стърлинг, който два пъти оставаше сам срещу вратаря.

До края на мача "Кардиф" остана и с човек по-малко, след като Бенет направи втори груб фаул и беше изгонен.

След срещата Гуардиола дълго спореше с рефера Лий Мейсън и го обвини за грубата угра на съперника.

"Съперникът ни постави под голямо напрежение, по целия терен играха човек за човек, но за щастие Вини (Компани) беше свободен през цялото време и на практика играеше като халф", каза Де Бройне след мача. Той също изрази съжаление от грубата игра на "пойните птички".