Звездата на "Хюстън рокетс" Джеймс Хардън постигна впечатляващ рекорд в НБА. Той стана първият играч, успял да вкара 60 точки при трибъл-дабъл.

Гардът завърши с 60 точки, десет борби и 11 асистенции при победата на "Хюстън" със 114:107 срещу "Орландо меджик". Само в последната четвърт той записа 18 точки.

С постижението си Хардън подобри и рекорда за най-много вкарани точки в един мач за "Рокетс". Досегашното върхово постижение беше на Калвин Мърфи от 1978 г - 57 точки.

Заключителните мигове в мача бяха вълнуващи, като по-малко от четири минути преди края се получи равенство при 107:107. Последваха повече от две минути, в които кошове нямаше, за да се стигне до решителната серия на Хардън. Той даде преднина на отбора си до 113:107 при оставащи 45 сек.

"Кливланд кавалиърс" загуби със 114:125 от "Детройт пистънс".