С гол на Суарес "Барселона" взе преднина срещу "Валенсия" за купата

Барселона" направи нова стъпка към мечтата за четвърто поредно и общо 30-о отличие в турнира за Купата на краля. Каталунците се наложиха с 1:0 срещу "Валенсия" в първия полуфинал.

Ценния гол на "Камп ноу" отбеляза Луис Суарес през второто полувреме. Реваншът е следващата седмица.

В другия полуфинал "Леганес", който отстрани "Реал" (Мадрид), стигна до 1:1 срещу "Севиля" преди ден.

"Барселона" изненадващо трябваше да играе пред 50 959 зрители на своя стадион. Това се оказа втората най-ниска посещаемост за отбора през сезона.

Въпреки това домакините играха по обичайния начин, като владееха топката повече и опитваха да атакуват. Те бяха затруднени от затворените действия на съперника. През първото полувреме вълнуващите моменти бяха малко, като нямаше нито един точен удар.

След почивката това се промени. "Барселона" съумя да поведе в 67-ата минута, когато Лионел Меси направи забележителен пробив в наказателното поле на съперника и подаде на Суарес, който вкара с глава.

Последваха атаки към двете врати, но резултатът се запази.