Димитър Бербатов отбеляза първия си гол за "Керала бластърс" в осмия си мач за отбора. Нападателят се разписа при равенството 2:2 срещу АТК ("Атлетико де Колката") като гост.

Българинът отбеляза втория гол за "Керала" в 55-ата минута и изведе тима си напред с хубав удар от границата на наказателното поле. Четвърт час преди края на двубоя обаче АТК стигна до точката с гол на Том Торп.

След 15 мача "Керала" е на пето място в класирането на индийската суперлига и има 21 точки от пет победи, шест равенства и четири загуби. АТК, който е действащ шампион, е едва осми от десет отбора, с 13 точки.

Бербатов се върна наскоро на терена след лечение на контузия. През януари медиите в Индия съобщиха, че нападателят ще бъде освободен от "Керала", но той остана. По-късно стана ясно, че Бербатов е третият най-скъпоплатен футболист в местния шампионат.