"Ювентус" победи "Фиорентина" след нови спорове около системата за видеоповторения

Шампионът "Ювентус" продължи уверения си ход и спечели и тежкото си гостуване на "Фиорентина". "Бианконерите" се наложиха с 2:0 в мач, съпътстван от нови вълнения около употребата на видеоповторение.

С успеха си бяло-черните излязоха начело в Серия А с 62 точки. С две по-малко е "Наполи", който приема "Лацио" в събота.

Головете за успеха вкараха Бернардески и Игуаин през второто полувреме.

Срещата във Флоренция беше под номер 500 за вратаря Джанлуиджи Буфон с екипа на "Ювентус". Той е допуснал 374 гола, като е запазил вратата си "суха" в 244 мача.

През първата част "Фиорентина" очакваше да получи дузпа. Реферът първоначално отсъди наказателен удар, но след намеса на системата за видеоповторенията и последвала суматоха промени мнението си.

В 56-ата минута Бернардески изпълни отлично пряк свободен удар и даде преднина на отбора си. Половин час по-късно Киелини пусна извеждащо подаване към Игуаин, който напредна и без проблеми удвои.