"Милан" спечели като гост пет дни преди мача с "Лудогорец"

Милан" записа убедителна победа над "Спал" пет дни преди гостуването си на "Лудогорец" в мач от 1/16-финалите в Лига Европа. "Росонерите" нямаха никакви проблеми на "Стадио Паоло Маца" във Ферара и надвиха местния тим с 4:0.

Всичко започна отлично за футболистите на Дженаро Гатузо, които поведоха още във втората минута. Патрик Кутроне се разписа след разбъркване и лоша намеса на вратаря на "Спал" Алекс Мерет.

През първата част "Милан" доминираше, но не успя да отбележи повече голове, а въпреки желанието си, домакините от "Спал" не отправиха нито един точен удар.

В 65-ата минута отново Кутроне се разписа, пак с помощта на Мерет. Вратарят на "Спал" опита да парира центриране на Сусо, но го прати точно на пътя на Кутроне. Нападателят първо уцели гредата, но имаше право на поправка, при която не сгреши – 0:2.

Осем минути по-късно "росонерите" поведоха с три гола с хитро изпълнение на Лукас Билия. Той открадна топката от защитник на домакините и само насочи топката в един от ъглите на вратата, където Мерет нямаше шанс да я улови въпреки лекия удар.

Крайният резултат 0:4 оформи Фабио Борини в послендата 90-а минута. Нападателят получи пас от Рикардо Монтоливо и със силен удар с левия крак прати топката в мрежата.

"Милан" е седми в Серия А с 38 точки, колкото има и шестия "Сампдория", който е и с мач по-малко. "Росонерите" се намират в добра форма от началото на 2018 г., като са в серия от шест мача без загуба (четири победи и две равенства).

В четвъртък "Милан" гостува на "Лудогорец" в Разград в първи двубой от 1/16-финалите на Лига Европа. За мача общината в Разград реши да монтира видеостена на площада в центъра на града.