Агуеро вкара четири гола при 13-ата поредна домакинска победа на "Сити"

Манчестър сити" разгроми гостуващия "Лестър" с 5:1 и увеличи преднината си на върха във Висшата лига. "Гражданите" са с 16 точки пред градския съперник "Юнайтед", преди "червените дяволи" да изиграят мача си от кръга срещу "Нюкасъл".

Победата е 13-а поредна за "Сити" като домакин. За последно "гражданите" изгубиха точки на "Етихад" във втория кръг от сезона, когато завършиха наравно 1:1 с "Евертън".

Серхио Агуеро, Кевин Де Бройне и Рахийм Стърлинг бяха над всички в мача. Аржентинецът вкара четири гола, а белгийският плеймейкър даде хеттрик от асистенции. Рахийм Стърлинг започна головото шоу още в третата минута.

Хосеп Гуардиола направи само две промени в титулярния си състав от последния шампионатен мач с "Бърнли", който завърши 1:1. Вместо капитана Венсан Компани и Данило стартираха Аймерик Лапорт и Александър Зинченко.

"Гражданите" започнаха двубоя на скорост и откриха резултата само след 124 секунди. Кевин Де Бройне центрира остро в наказателното поле, защитниците в черно не посмяха да играят с топката, тъй като тя беше много близо до вратата и Рахийм Стърлинг я засече, за да изведе "Сити" напред.

Нападателят отбеляза 15-ия си гол във Висшата лига от началото на сезона и 20-и във всички турнири. От дебюта си през 2012 г. Стърлинг е бил въвлечен в общо 74 попадения (46 гола и 28 асистенции), а за този период пред него са единствено Хари Кейн (114) и Уейн рууни (109).

"Лестър" предприе игра на изчакване и по никакъв начин не искаше да се оголва, въпреки получения ранен гол. "Лисиците" решиха да действат на контраатака и да чакат търпеливо своя момент. Той се откри в 24-ата минута.

Варди се възползва от грешка в отбраната на "гражданите", напредна сам срещу Лапорт, отвори си пространство и шутира, а след рикошет в крака на французина топката влетя в мрежата – 1:1. Изстрелът на английския национал промени посоката си и заблуди Едерсон, който също не беше излязъл много разчетено с няколко крачки и скъси времето си за реакция.

Варди се разписа за четвърти път срещу "Манчестър сити" във Висшата лига, като "гражданите" са една от любимите му жертви. Той вкара в трети пореден мач от първенството, което е най-доброто му постижение от сезон 2015-16, когато се разписа в 11 поредни срещи и постави рекорд в английския футбол.

До края на първата част инициативата беше на страната на "Сити", но футболистите на Гуардиола не успяха да го материализират в още голове.

Кевин Де Бройне за пореден път доказа, че се намира в отлична форма през този сезон.

Почивката на двубоя обаче подейства добре на "гражданите", които започнаха със същия хъс, както и в първото полувреме. Идентично с началото на двубоя, лидерът във Висшата лига се нуждаеше от по-малко от три минути, за да поведе отново.

Едва 93 секунди след подновяването на играта Агуеро вкара от няколко метра. Попадението на аржентинеца беше изработено от Де Бройне, който направи двойно подаване със Стърлинг и така подаде на Агуеро, че той нямаше как да пропусне.

Ранният гол този път беше използван от "гражданите" и те не изпуснаха инициативата. В 54-ата минута Агуеро се разписа още веднъж, пак след подаване на Де Бройне. Аржентинецът стреля много силно по диагонала и Каспер Шмайхел изгледа как топката влиза в мрежата му за трети път.

"Лестър" беше изключително беззъб и освен попадението на Варди нямаше дори друг точен удар към вратата на Едерсон.

Агуеро вкарва третия си гол с този ефектен прехвърлящ удар.

До края на двубоя времето стигна на "Сити" за още два гола и дввата дело на Агуеро. Първо в 77-ата минута аржентинецът се възползва от грешка на Шмайхел, който му подари топката и голмайсторът на "Сити" оформи своя хеттрик.

В последната 90-а минута Агуеро вкара своя четвърти гол след мощен удар от границата на наказателното поле.

Централният нападател на "Сити" вече има осем хеттрика във Висшата лига, равен брой с Тиери Анри, Майкъл Оуен и Хари Кейн. С повече в историята са единствено Алън Шиърър (11) и Роби Фаулър (9). В класирането при голмайсторите за сезона Агуеро вече има 21 гола, поравно с Мохамед Салах от "Ливърпул", а пред тях е само Варди с 23.