Българите в Пьонгчанг днес: Преследвания за биатлонистите

Четирима български биатлонисти ще участват в третия състезателен ден на олимпийските игри в Пьонгчанг. По програмата българите на игрите днес трябваше да са петима, но стартът на Мария Киркова в гигантския слалом беше отменен заради силен вятър.

След като скоростта на вятъра на пистата в алпийски център Чонгсон се движеше между 60 и 70 км/ч, организаторите решиха да преместят състезанието за четвъртък, 15 февруари.

За тогава е насрочено и отложеното спускане при мъжете. Първият манш в гигантския слалом започва в 2.30 ч. българско време, а вторият - в 6.15 ч. Спускането трябва да стартира в 4.00 ч.

Киркова се надява да подобри класирането си от Сочи, където остана 36-а в гигантския слалом, а в слалома не завърши. Слаломът в Пьонгчанг е насрочен за сряда, 14 февруари, като с него трябва да бъде открита дамската програма в алпийските ски, ако времето позволи.

Красимир Анев се представи най-добре от българските биатлонисти в спринта

Днес по обяд са стартовете в биатлона от мъжкото и дамското преследване. При жените Емилия Йорданова влезе в 60-те и ще стартира на 2.44 минути след Лаура Далмайер, която спечели спринта. Йорданова е единствената от четирите българи, която влезе във второто състезание.

Стартът в дамското преследване на 10 км е в 12.10 часа българско време. Два часа по-късно е мъжкото преследване на 12.5 километра, в което България ще има трима представители.

С 37-и номер ще стартира Красимир Анев, а с 54-и и 56-и Владимир Илиев и Антон Синапов. Те ще потеглят съответно на 1.30, 2.04 и 2.09 минути след Арнд Пайфер.