Българите в Пьонгчанг днес: Смесена щафета за биатлонистите

Владимир Илиев (вляво) и Красимир Анев напипаха верния ритъм в последния си индивидуален старт

Биатлонистите ще са единственият български участници в единадесетия състезателен ден на зимните олимпийски игри в Пьонгчанг. Емилия Йорданова, Даниела Кадева, Красимир Анев и Владимир Илиев ще стартират в смесената щафета на 2х6 км + 2х7.5 км.

Те ще са една от 20-те щафети в първото от трите отборни състезания, с които ще приключи олимпийската програма в биатлона. Състезанието започва в 13.15 часа българско време. Дамската щафета на 4х6 км е в четвъртък, а мъжката - в петък.

През този сезон се проведе само една класическа смесена щафета - в Йостерсунд през ноември. България в състав Емилия Йорданова, Десислава Стоянова, Димитър Герджиков и Владимир Илиев зае 16-о място - без наказателна обиколка и с изоставане от 3:46 минути от норвежката щафета, която спечели състезанието.

Сега надеждите са за по-добро класиране, тъй като Илиев и Анев напипаха верния ритъм в Пьонгчанг и се представиха силно в индивидуалното на 20 км, заемайки 19-о и 25-о място.

Кадева също показа потенциал в дългата дистанция. Тя се движеше на 15-а позиция след втората стрелба, преди две грешки в последното преминаване през стрелбището да я изпратят на 52-о място. Това е най-доброто класиране за България при жените. Йорданова беше 55-а в преследването.

Освен в смесената щафета в биатлона днес ще се раздадат медали в танцовите двойки във фигурното пързаляне, в халфпайпа на фрийстайл ските при жените, в северната комбинация на голяма шанца при мъжете и в дамската щафета на 3000 метра в шорттрека.