Българите в Пьонгчанг днес: Предстои отборен старт за ски бегачите

Веселин Цинзов се представи много силно

© Костадин Андонов, bgoympic.org

Тринадесетият ден от зимните олимпийски игри в Пьонгчанг включва един старт с българско участие. Ски бегачите Веселин Цинзов и Йордан Чучуганов ще се впуснат в отборния спринт в свободния стил.

Българите са във втория полуфинал, който трябва да започне в 11.15 ч. Финалът в дисциплината е в 12.30 часа.

Преди дни Цинзов постигна най-доброто си класиране на голямо първенство, като стана 36-и в старта на 15 км. Тогава Чучуганов зае 95-ото място от 119 стартирали. Преди това двамата отпаднаха в квалификацията в спринта, където останаха съответно 59-и и 68-и.

"Не ми хареса как се класирах, но все пак е спринт. Никога не съм бил силен в спринта. Надявам се това да ми е едно контролно", каза тогава Цинзов с поглед към старта на 15 км.

В понеделник министърът на спорта Красен Кралев се срещна с българите в олимпийското село и каза, че до момента представянето им е много добро. Тогава генералният секретар на БОК Белчо Горанов похвали Цинзов: "Той също заслужава адмирации с класирането си в ски бягането, където конкуренцията е жестока".

До края на олимпийските игри в ски бягането предстоят и други две състезания. В събота е мъжкият масов старт на 50 км в класическия стил, а в неделя - на 30 км при жените.