"Наполи" поведе с четири точки на върха в Италия след десета поредна победа

Наполи" се възползва от отложения мач на "Ювентус" с "Аталанта" и се откъсна с четири точки на върха в Серия А. Тимът от Неапол постигна разгромен успех с 5:0 при гостуването на "Каляри" и записа десета поредна победа в шампионата.

Тимът на Маруцио Сари събра 69 точки от 26 мача. "Ювентус", който заради силните снеговалежи в Торино не успя да изиграе своя двубой от кръга, има 65 точки. "Лацио" е трети с 52, следван от "Интер" с 51 и "Рома" с 50.

Хосе Мария Кайехон, Дрийс Мертенс, Марек Хамшик, Лоренцо Инсиние и Марио Руи донесоха убедителния успех на "Наполи" в Сардиния. Във втори пореден сезон неаполитанци спечелиха с 5:0 при гостуване на "Каляри".

Кайехон даде тон за разгрома в 29-ата минута. Алан проби по десния фланг и върна назад към точката на дузпата, откъдето испанският полузащитник насочи топката с десния крак в далечния долен ъгъл.

Три минути преди почивката "Наполи" отново организира опасна атака отдясно, при която защитата на "Каляри" няколко пъти не успя да изчисти топката. В крайна сметка тя беше овладяна от Елсейд Хисай, който центрира във вратарското поле, а Мертенс подложи крак и отблизо преодоля Алесио Краньо.

В 61-ата минута гостите стигнаха до трето попадение след брилянтна атака. Хамшик намери на скорост Инсиние. Той спечели терен и върна топката на словашкия халф, който със страхотен удар с левия крак намери горния десен ъгъл на Краньо.

В 73-ата минута "Наполи" получи право да изпълни дузпа за игра с ръка в наказателното поле. Инсиние застана зад бялата точка и покачи на 4:0.

В добавеното време левият бек Руи оформи крайния резултат с перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

С десетата си поредна победа в Серия А "Наполи" ще увеличат напрежението върху "Ювентус", който ще има доста натоварена програма в следващите десетина дни.

В сряда шампионите посрещат "Аталана" (1:0) в реванш от полуфиналите за Купата на Италия. В събота отборът от Торино гостува на "Лацио", а на 7 март ще пътува до Лондон за реванша с "Тотнъм" (2:2) от осминафиналите на Шампионската лига.