Георги Кабаков отново беше изваден от съдийските наряди

Българският съдия с най-високи позиции в ранглистата на УЕФА Георги Кабаков отново е получил наказание. 32-годишният пловдивчанин, който ръководи мача между "Дунав" и ЦСКА в понеделник, беше изваден от нарядите за предстоящия междинен кръг.

Двубоят в Русе, който завърши с победа на ЦСКА с 2:0, беше белязан от две груби съдийски грешки. Гол с ръка на Фернандо Каранга в 34-ата минута беше зачетен, а три минути по-късно Кабаков спести дузпа за "Дунав" и червен картон за капитана на гостите Божидар Чорбаджийски, който удари без топка в лицето Васил Шопов.

Първоначално Кабаков беше назначен за главен съдия на мача между "Славия" и "Верея", който ще се изиграе в четвъртък. Днес съдийската комисия обяви, че срещата ще бъде ръководена от Валентин Железов.

Останалата част от бригадата остава без промени - Диян Вълков и Мартин Маргаритов ще са странични рефери, Георги Тодоров ще е четвърти съдия, а Никола Попов и Димитър Михайлов - допълнителни асистенти зад вратите.

За втори път през този сезон съдийската комисия изважда Кабаков от нарядите. Той пропусна първите два кръга на пролетния полусезон заради представянето си в четвъртфиналния мач за Купата на България между ЦСКА и "Лудогорец" през декември.

Кабаков трябваше да бъде избран за съдия №1 на 2017 г., тъй като в момента е водещият български рефер в ранглистата на УЕФА. Той обаче дори не попадна в тройката, след като лично шефът на съдийската комисия Петър Петров изрази недоволство от съдийството ми в двубоя между ЦСКА и "Лудогорец".