"Реал" продължи уверено към четвъртфиналите след нова победа над ПСЖ

ПСЖ помечта за кратко, но се сбогува с Шампионската лига на фаза осминафинал за втора поредна година. Френският първенец загуби и втория си мач с "Реал" (Мадрид), този път с 1:2 като домакин и напуска надпреварата. Европейският клубен шампион отново доказа, че в Шампионската лига е фаворит №1 и изигра прекрасен двубой в тактическо отношение.

С голове на Кристиано Роналдо и Каземиро мадридчани си осигуриха участие на четвъртфинал за осма поредна година. Единсон Кавани върна надеждите на ПСЖ, но само за девет минути.

Френският отбор не успя нито за момент да притисне "Реал", а освен това игра 25 минути с човек по-малко след червен картон на Марко Верати.

Треньорът на ПСЖ Унай Емери направи три промени от състава, който загуби с 1:3 в Мадрид. Освен контузения Неймар, той извади от тима Преснел Кимпембе и Джовани Ло Селсо, за да пусне Анхел Ди Мария, капитанът Тиаго Силва и Тиаго Мота.

Изненадващо Зинедин Зидан остави на пейката двама от най-опитните Тони Кроос и Лука Модрич, както и Гарет Бейл и Иско. "Реал" започна с Роналдо и Бензема в атака, а в халфовата линия бяха Асенсио, Каземиро, Ковачич и Лукас Васкес.

Началото на двубоя беше предпазливо и за двата тима. ПСЖ предпочете да даде топката на "Реал" и да опита да изтласка напред съперника си, за да може да се възползва от евентуални празни пространства. По-опитният отбор на мадридчани нямаше против и умело разиграваше, като на свой ред държеше домакините далеч от своето наказателно поле.

Феновете на "Парк де пренс" впечатлиха с пиротехника.

В първите 20 минути се откриха два шанса пред централните защитници на гостите. Първо Серхио Рамос стреля, но вратарят на ПСЖ Алфонс Ареола се справи, а след това Рафаел Варан прати топката над вратата.

До края на първата част и Карим Бензема можеше да се разпише, като опита да стреля от малък ъгъл, но Ареола предугади намеренията му и спаси. ПСЖ успя да отправи само един точен удар за 45 минути и той беше на сметката на Килиан Мбапе. Младият нападател изпробва рефлекса на Кейлор Навас, но костариканецът спаси.

Много силна първа част изнесе Каземиро, който тотално обезливи халфовете на ПСЖ. Бразилецът беше точен при всичките си подавания, а освен това 14 пъти пресече пасове на домакините. Каземиро имаше 100% успеваемост и при всичките единоборства, в които влезе.

След почивкатаПСЖ опита да притисне съперника си и още в началото стигна до поредица от няколко корнера. Въпреки това тимът на Унай Емери така и не успяваше да създаде чисто голово положение и да постави под напрежение Навас и защитата пред него.

Играта на парижани се свеждаше до захождания по фланга и опити за центрирания, но Рамос и Варан бяха безапелационни във въздуха, а при прострелните подавания в наказателното поле все нещо не стигаше на домакините. За капак халфовете в синьо-червено започнаха много често да бъркат при изнасянето на топката и действаха прекалено бавно.

Европейският шампион се възползва от това и в 51-ата минута наказа грешка на ПСЖ. Асенсио открадна топката в центъра от Дани Алвеш, подаде на Лукас Васкес, а той с прекрасно центриране намери Кристиано Роналдо в наказателното поле. Португалецът надскочи Юри Бершиш и изведе "Реал" напред – 0:1.

Роналдо бележи в мрежата на Ареола.

Роналдо отбеляза осмия си гол в Шампионската лига през сезона, като се е разписвал във всеки един двубой от турнира. Освен това португалецът увеличи серията си от поредни срещи на девет, след като и във финалния двубой от миналия сезон срещу "Ювентус" вкара веднъж.

ПСЖ дълго не успя да се окопити от попадението на "Реал" и едва в 60-ата минута стигна до някаква опасност пред Кейлор Навас. При един от редките случаи, в които се освободи Кавани успя да стреля, но вратарят на "Реал" отново внимаваше.

Положението на домакините стана и по-тежко, когато Марко Верати беше изгонен за втори жълт картон. Италианецът беше санкциониран, защото си позволи бурни протести, искайки фаул в центъра на терена.

Въпреки това ПСЖ стигна до изравнителен гол, по-скоро плод на случайност. След поредица от рикошети, топката се отби първо в Каземиро, а след това и в застаналия на точното място Кавани, за да влезе в мрежата зад Навас.

Изравнителното попадение на Кавани вдъхна за кратко надежди на ПСЖ.

Попадението на Кавани даде импулс на домакините, но само за кратко, защото "Реал" продължи да диктува случващото се на терена. Макар, че прие играта в своята половина тимът от Мадрид беше много опасен на контраатака, а при една от тях Асенсио удари десния страничен стълб.

Последваха силни минути за европейските шампиони, които лесно намираха пространства във френската защита.

В 80-ата минута надеждите на ПСЖ се изпариха след втори гол за "Реал", който също дойде след щастлив рикошет. След кратко разбъркване топката попадна в Каземиро и с удар от границата на наказателното поле, отклонил се в Маркиньос, бразилецът изведе "Реал" напред.

Каземиро направи силен мач и се отчете с гол.

До края на срещата "Реал" можеше да вкара дори още голове, но Ареола се отчете с две спасявания.

Шампионът в турнира от последните две издания продължава мечтата си и за трети триумф. "Реал" се класира на четвъртфинал за осма поредна година, а в историята на турнира единствено "Барселона" има повече поредни участия сред осемте най-добри - десет.