В разгара на работния ден "Ботев" взе първа победа през 2018 г.

Носителят на Купата на България "Ботев" (Пловдив) записа първа победа през 2018 г. В разгара на работния ден "канарчетата" постигнаха категоричен успех с 3:0 срещу аутсайдера "Витоша" (Бистрица) в двубой от междинния 24-и кръг на Първа лига.

Въпреки голямата борба за въвеждането на задължително лицензионно изискване за осветление на всички стадиони в елита, мачът на един от най-популярните български отбори се игра в абсурдно за футбол време - в делничен ден от 12.30 ч.

"Ботев" реши срещата още до средата на първото полувреме с два гола на Тодор Неделев и Жоао Пауло. В края на мача влезлият като резерва Стивън Петков добави трето попадение.

"Ботев" прекъсна серията от три поредни мача без победа и направи голяма крачка към класиране в първата шестица. Тимът на Николай Киров записа деветия си успех в шампионата и събра 36 точки.

"Канарчетата" имат аванс от четири точки пред "Верея" и осем пред градския съперник "Локомотив", който е първи под чертата. "Ботев" може да си гарантира участие в първата шестица още днес, ако "Локомотив" и "Черно море" не спечелят мачовете си срещу "Септември" (15.00 ч.) и "Левски" (17.30 ч.).

"Витоша" остава без победа и след 24-ия си мач в Първа лига. Тимът от Бистрица е последен с шест точки, като изостава с 14 точки от "Етър" и с 15 точки от "Дунав".

Мачът се играе в абсурдно време за футбол - в делничен ден от 12.30 ч.

Мачът в "Коматево" започна добре за "Витоша". Гостите влязоха агресивно в двубоя и бяха близо до откриване на резултата още в четвъртата минута. След заучено изпълнение на свободен удар Орлин Старокин отправи силен изстрел, който се отби в десния страничен стълб.

В ответната атака завърналият се в "Ботев" под наем от "Лудогорец" Жоао Пауло беше фаулиран в близост до наказателното поле. Тодор Неделев се зае с изпълнението на свободния удар и прати топката в мрежата след неубедителна намеса на вратаря Християн Василев.

В 19-ата минута Пауло беше фаулиран в наказателното поле от Василев и "Ботев" получи дузпа. Неделев застана зад бялата точка, но ударът му беше спасен от вратаря на "Витоша".

Неделев вкара гол от свободен удар и пропусна дузпа

Вторият гол все пак не закъсня. В 23-ата минута най-добрият играч на "Ботев" в този мач - Жоао Пауло, размени хубаво двойно подаване с Лъчезар Батанов и стреля от дъгата на наказателното поле. Топката рикошира в крака на Николай Христозов и стана неспасяема за вратаря на "Витоша".

До края на първото полувреме домакините имаха доста възможности да увеличат аванса си, но Християн Василев се отличи с добри спасявания. След почивката "канарчетата" намалиха темпото, но това не помогна на "Витоша" да се върне в мача.

В 79-ата минута "Ботев" отбеляза трето попадение. Пауло направи страхотен пробив по левия фланг и сервира топката на крака на Стивън Петков. Нападателят, който се появи в игра десет минути по-рано, не пропусна да се разпише, останал сам на седем-осем метра от голлинията.