Роси иска "Левски" да играе с повече сърце и ум срещу ЦСКА (видео)

Треньорът на "Левски" Делио Роси заяви, че в мача с ЦСКА отборът му трябва да играе с повече сърце и ум. Думите му дойдоха след грешната стъпка срещу "Етър".

Груба грешка на вратаря Николай Кръстев и пропусната от Насименто дузпа в 93-ата минута доведоха до равенството 1:1 на "Георги Аспарухов".

"Никой не е застрахован от грешки. Нито пазя на вратата, нито бия дузпите - нищо не мога да направя", каза Роси. Италианецът обясни, че в бившия си отбор Насименто е изпълнявал дузпите.

"В петата минута трябваше да водим с 2:0. След това мачът стана по-сложен - те се бяха затворили, ние губехме ритъм. Второто полувреме допуснахме нелепа грешка, успяхме да се върнем, но не и да спечелим", продължи Роси.

Според него на отбора му е необходима малко повече концентрация. "След като създаваш положения, рано или късно ще започнеш да ги вкарваш."

Италианецът обясни отсъствието на Станислав Костов с умора. "Костов беше доста изморен, освен това имам трима централни нападатели и всички трябва да играят."

Мачът с ЦСКА е в неделя в 13.00 часа на "Васил Левски". Червените са втори, като изостават с три точки от "Лудогорец", а "Левски" е на 13 от шампиона.