"Манчестър юнайтед" се класира за 29-и път в полуфиналите в Купата на Англия

Манчестър юнайтед" победи "Брайтън" и ще играе в полуфиналите за Купата на Англия. "Червените дяволи" спечелиха по икономичен начин с 2:0 и реализираха по един гол в двете полувремена.

Ромелу Лукаку и Неманя Матич се разписаха за "Юнайтед". Сръбският халф направи много добър мач, като подаде за първото попадение в 37-ата минута. Той центрира остро, а Лукаку се измъкна на ръба на засадата и реализира с глава.

Шест минути преди края на редовното време "Юнайтед" вкара втория гол. Ашли Йънг центрира от свободен удар, а Матич беше непокрит и отбеляза.

Голът на Неманя Матич в 84-ата минута.

"Червените дяволи" се класираха сред четирите най-добри във ФА къп за рекорден 29-и път. "Юнайтед" се изравнява по участия в полуфиналите с "Арсенал". "Артилеристите" 20 спечелени и девет загубени, а "червените дяволи" са с баланс 19:9.

По-рано през деня "Тотнъм" си осигури участие в полуфиналите, а в неделя предстоят другите два мача "Уигън" – "Саутхемптън" и "Лестър" – "Челси".