Мауро Икарди достигна 100 гола за "Интер" при успех с 5:0 над "Сампдория"

Капитанът на "Интер" Мауро Икарди прекъсна головата си суша и се разписа за пръв път от 5 януари. Аржентинецът беше с главна роля при победата с 5:0 над "Сампдория" като гост, реализирайки четири попадения.

Икарди, който беше реализирал 18 попадения в първите 20 кръга от Серия А, напоследък не се намираше в добра форма. Той обаче избухна на "Стадио Луиджи Ферарис". Благодарение на четирите си гола той вече достигна бройката от 100 във всички тунирир за "Интер", като го направи за 172 срещи.

Начало на головото шоу даде Иван Перишич, който се разписа в 26-ата минута. Той реализира с глава след подаване на Жоао Кансело и прехвърли Вивиано.

След това дойдоха минутите на Икарди, който оформи хеттрика си в рамките на само 14 минути. Аржентинецът реализира в 30-ата, 31-ата и 44-ата минута.

Първо Рафиня беше фаулиран в наказателното поле и капитанът на "Интер" беше точен от бялата точка с изстрел в средата на вратата. Само 50 секунди по-късно Икарди отново беше точен, той се оказа най-съобразителен и вкара ефектно с пета.

Минута преди почивката хеттрикът вече беше факт, след като Икарди вкара от няколко метра след разбъркване пред Вивиано. Крайният резултат 5:0 беше оформен в 51-ата минута.

"Интер" излезе четвърти в класирането след победата, като събра 55 точки. "Нерадзурите" имат с две точки повече от "Лацио". Третият "Рома" е само на точка пред "Интер".

"Сампдория" остава седми с 44 точки, на три от зона Лига Европа.