Русия загуби от Франция в една от последните проверки преди световното първенство

Домакинът на световното първенство Русия загуби с 1:3 от Франция в контролна среща, играна на стадиона в Санкт Петербург. Сборная, която преди три дни претърпя поражение с 0:3 от Бразилия, този път игра малко по-добре, но отново показа че отстъпва с много на най-добрите отбори в света.

Два гола за успеха на Франция вкара Килиан Мбапе, а веднъж се разписа Пол Погба. Надеждите на Русия за кратко върна Фьодор Смолов.

Съставът на Станислав Черчесов беше равностоен в малки периоди от първата част и разчиташе основно на рушене на играта на съперника и правене на много фаулове.

Първият вратар, който трябваше да се намесва беше Юго Лорис, но той успя да отрази удар на Смолов по тревата. След 15-ата минута Франция вдигна оборотите и на няколко пъти създаде главоболия на руската защита. Удари на Косчелни и Мбапе обаче минаха встрани от целта.

Пет минути преди почивката "петлите" успяха да открият след точно изпълнение на Мбапе. Нападателят получи хубав пас от Погба, влезе навътре в наказателното поле, а след лек рикошет в крака на Роман Нойщедтер ударът му стана неспасяем – 0:1.

Много бързо след подновяването на играта Франция вкара и втори гол чрез Погба. Плеймейкърът изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар, а топката влетя в долния десен ъгъл на Андрей Луньов.

След като поведоха с два гола футболистите на Франция започнаха да действат по-предпазливо и на много по-ниски обороти. Бяха извършени и много смени, които намалиха динамиката в срещата.

Все пак в 68-ата минута Фьодор Смолов вкара след една от редките добри атаки на Русия. Нападателят засече перфектно центриране на Игор Смолников и върна надеждите на Сборная.

Руснаците се хвърлиха напред в заключителните минути, но вместо да стигнат до нещо опасно пред Лорис, получиха трети гол в мрежата си. Негов автор отново стана Мбапе след пас на резервата Блез Матюиди.

За 19-годишният нападател това беше трети попадение с националния екип в неговия 12-и мач.

Станислав Черчесов недоволства от поредната грешка на руските футболисти.

Франция постигна първа победа за годината, след като преди няколко дни отстъпи с 2:3 на Колумбия в много интересен и драматичен мач. До началото на световното първенство "петлите" ще играят още с Ирландия, Италия и САЩ. Русия има договорени контролни мачове с Австрия и Турция.