Юношеските национали приключиха евроквалификациите със загуба от Белгия

Българският национален отбор за юноши до 19 години приключи участието си в квалификациите за европейското първенство. Тимът, воден от Ангел Стойков, загуби от Белгия с 0:2 и завърши на последното място в тежката група 6 в елитния кръг на квалификациите.

Българите спечелиха една точка от нулевото равенство в Испания в първия си двубой и завършиха без отбелязан гол. Франция спечели групата с три победи от три мача и се класира за финалите във Финландия от 16 до 29 юли. Испания с четири точки и Белгия с три точки отпадат от надпреварата.

Белгийците, които загубиха с 2:3 от Франция и с 0:3 от домакина Испания в първите си два мача, приключиха квалификациите с победа благодарение на две попадения в рамките на девет минути през второто полувреме.

Сибен Деваеле откри резултата в 58-ата минута след асистенция на Инди Бонен. Две минути по-късно в игра се появи Лоис Опенда, който пречупи българите с втори гол в 67-ата минута. България имаше няколко възможности да се върне в мача, но Петко Христов и Калоян Кръстев ги пропуснаха.