Иснър спря устрема на вдъхновения Дел Потро и е на финал в Маями

Американският тенисист Джон Иснър сложи точка на вдъхновената серия на Хуан Мартин дел Потро от 15 поредни победи. 32-годишният състезател от САЩ спечели с 6:1, 7:6 (2) и се класира за финала на мастърса в Маями.

Иснър ще спори за титлата с победителя между Александър Зверев и Пабло Кареньо Буста. За него това ще е четвърти финал в турнирите от сериите "Мастърс", където до момента няма титла.

Американецът се представи силно в мача, като традиционно разчиташе на мощния си сервис. В допълнение агресивната му игра даде положителен резултат и той стигна до 39 печеливши удара срещу десет на съперника му.

"Джон заслужи победата. Сервираше невероятно. Игра отличен тенис в тайбрека. Беше прекалено добър за мен", каза Дел Потро. Аржентинецът, който спечели титлите в Акапулко и Индиън Уелс, заяви, че е доволен от постигнатото.

Иснър изигра по впечатляващ начин първия сет и го спечели убедително. В целия мач той не допусна нито една възможност да бъде пробит. Във втория сет Дел Потро подобри представянето си и стигна до тайбрек. Там обаче американецът беше във вихъра си и спечели.