Българските тенисисти изгубиха спора за изкачване в купа "Дейвис"

© bgtennis.bg

Българските тенисисти изпуснаха възможността да се изкачат с едно стъпало в купа "Дейвис". Националите, сред които не беше звездата Григор Димитров, загубиха с 1:2 от Монако в спора за преминаване във втора група на зона "Европа".

В решителната среща на двойки Васил Младенов и Димитър Кузманов отстъпиха с 4:6, 3:6 от Ромейн Арнеодо и Бенжамен Балере.

Финалът започна успешно за Монако с добър първи мач на Арнеодо. Той стигна до 6:4, 6:4 срещу Александър Лазов.

Срещата беше оспорвана и продължи два часа. В първия сет Лазов допусна пробив при 4:4 и отстъпи. След това той поведе с 3:1, но веднага допусна изравняване. При 4:4 Арнеодо отново направи решителен пробив в гейм, продължил близо десет минути и това го отведе до победата.

След това Димитър Кузманов изравни с убедителна победа с 6:2, 6:1 срещу Люка Катарина за 78 минути.