Волейболистите на "Нефтохимик" тръгнаха с драматична победа срещу ЦСКА във финала

Волейболният шампион "Нефтохимик" направи успешна първа стъпка към защита на титлата. Съставът от Бургас се наложи с 3:1 (25:23, 25:17, 22:25, 29:27) срещу ЦСКА в драматичен първи мач от финала в първенството.

Домакините съумяха да излязат от много трудно положение и да избегнат мачът да стигна до тайбрек. Воденият от Найден Найденов отбор преодоля и собствените си колебания и огромния брой грешки на начален удар, за да стигне до победата.

Тя дойде след успех в ключовите разигравания и обрат от 21:24 в четвъртата част.

"Нефтохимик" допусна 38 грешки, като цели 28 от тях бяха на сервис. "С толкова грешки е случайност, че спечелихме. Ако утре направим отново толкова грешки, със сигурност ще загубим", каза пред "Диема спорт" Валентин Братоев, който направи от начален удар решителните последни две точки.

Първият гейм беше оспорван, като домакините бъркаха много често на сервис. В края ЦСКА допусна две грешки и отстъпи с 23:25. Във втората част "Нефтохимик" игра убедително и увеличи преднината си.

Червените се представиха по-добре в третия гейм, като този път използваха възможностите си. Те бяха на крачка да изравнят след нов силен гейм. В четвъртата част воденият от Александър Попов отбор поведе с 21:16, а след това и с 24:21. Тогава сервисът на "Нефтохимик" сработи, а при ЦСКА се получи колебание. Серия на Валентин Братоев донесе обрат и победа след 29:27.

Вторият мач от серията е в петък отново в Бургас. Следващата седмица финалът се мести в София, като се играе до три победи.