"Нефтохимик" се насочи към защита на титлата с втора победа срещу ЦСКА

Волейболистите на "Нефтохимик" направиха голяма крачка към спечелване на втора поредна титла. Те се наложиха с 3:1 (25:23, 23:25, 25:19, 25:21) срещу ЦСКА във второто си домакинство.

С това те поведоха с 2:0 победи във финалната серия и се нуждаят от още една. Сега серията преминава към домакинства на червените, но все още не се знае в коя зала ще се играят мачовете на 19 и 20 април.

По подобие на първата среща сега "Нефтохимик" излезе с успех от трудните моменти и заслужи победата. ЦСКА отново може да съжалява, след като изпусна добри възможности.

Първият гейм вървеше оспорвано, като в края воденият от Александър Попов отбор взе голяма преднина. Гостите допуснаха обрат за 23:25 след няколко неуспешни атаки.

ЦСКА започна добре втората част и този път излезе победител, за да изравни. Мачът продължи оспорвано, но след силен завършен на третия гейм "Нефтохимик" поведе за втори път.

С добра игра шампионите съумяха да измъкнат и четвъртата част и спечелиха мача.